Hong Kong’da tıpkısı park yeri 1,3 milyon dolara satıldı

12,5 metrekareden oluşan otopark, Hong Kong Adası’na icra vekili dağlardan birinde, The Peak’te Mount Nicholson’daki ultra baş döndürücü konutların bulunduğu bölgede meydan alıyor.

Bire Bir tarafta bölgedeki en varlıklı sakinler hayallerindeki evleri satın ahzetmek amacıyla milyonlarca dolar harcarken, diğerleri ise genellikle bir otoparktan henüz hasis olan epey dairelerinin kirasını ödemekte zorlanıyor.

İsviçre envestisman bankası UBS aracılığıyla 2019 yılında yayınlanan bire bir anlatım, kalifiye ayrımsız işçinin 60 metrekarelik aynı ofis satın alabilmek amacıyla 22 almanak gelire eşdeğer benzeri gelire ihtiyacı olduğunu belirtti. Bunun için 10 sene öncesine büyüklüğünde 12 sene işlemek yeterliydi. Fakat ücretler 2008’den bu yana artım göstermeye başladı.

Benzeri yıl süresince yapılan apayrı ayrımsız araştırma, Hong Kong’daki tıpkısı mülkün averaj fiyatını yaklaşık 1,2 milyon dolar adına kaydetti.

Küçük Ay ayında, beş kattan oluşan 313 metrekarelik yeni bir ofis, metrekare başına 17 bin 500 dolar rekor benzeri fiyatla 59 milyon dolara satıldı.

Hong Kong’da bir kişide koşa değişinim görüldü

Hong Kong’dan Pfizer-BioNTech aşısının kullanımını durdurdu

Hong Konglu medya patronuna usulsüzlük suçlaması

Share: