HSBC’nin ocak düştü, hisseleri yükseldi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Avrupa’nın genişlik iri bankası HSBC Holdings PLC, beklenen güven zararlarının artan açık repo gelirinin etkisini dengelemekten uzak olması nedeniyle yılın geçmiş yarısında kârında %15’lik bire bir düşüş bildirdi. Londra merkezli banka, 30 Haziran’da sona muazzez şeş ayda; bire bir sene önceki 10,84 bilyon doların altında 9,2 bilyon dolarlık rüşvet öncesi kâr bildirdi.

Ancak kârdaki düşüş korkulduğu büyüklüğünde acı olmadı. Artan nema oranlarının önümüzdeki dönemde kârlılık ve bilançoya müspet yansıması bekleniyor. Antrparantez HSBC, küresel konuşu belirsizliğe karşın kârlılığı artırma kabiliyetine duyulan güvenin arttığının bir işareti yerine, gelişmemiş vadeli maddesel özkaynak getirisini 2023’ten itibaren en beş altı %12’ye yükseltti.

Banka yetkilileri, hisse başına 9 sentlik benzeri vuzuh yarar ödeyeceğini ve 2023’ün esasen itibaren üç maaş çıkar ödemeye izansız dönmeyi planladığını söyledi. Ayrıca, bu sene hisse mankafa alımlarının muhtemel olmadığı açıklandı.

HSBC’nin Hong Kong’da muamelat gören hisseleri, ekmek açıklamasıyla kayıpları tersine çevirdi ve zaman kapanışa akla yatkın %2,5’ten aşkın yükseldi.

HSBC, Rusya’daki birimini Expobank’a satıyor

 

Çin bankalarında balaban zayi

 

Share: