Hyundai, NFT koleksiyonunu piyasaya sunuyor

Markadan yapılan açıklamaya göre, Hyundai Motor Company, haftaya resmi NFT web sitesi yoluyla evvel hususi metamobilite NFT koleksiyonu olan Shooting Film Yıldızı’ı piyasaya sunacak.

Shooting Film Yıldızı koleksiyonu, Hyundai’nin sektördeki önceki araba markası olmasını sağlıyor. NFT dünyasına antre, Hyundai’nin x Meta Kongz adlı sınırlanmış sayıdaki koleksiyonuyla başladı. NFT topluluğu amacıyla Discord ve Twitter’daki hususi kanalların birlikte online topluluk için özel bir web sitesi oluşturan Hyundai, şu asıl kadar 127 bine yakın üyeye ulaştı. Iştirak, Twitter’de ise gücük sürede 86 bin kişiye ulaştı.

Işaret, NFT için mütenevvi etkinliklere bile ev sahipliği yapıyor. Üyeler kişi paylaşımlarını ve fotoğraflarını yayımlayarak topluluğa faal namına bakım ediyor. Üyeler, beğendikleri paylaşımları satın alarak kendi işlerinde veya uğraşı gayeli paylaşımlarında kullanıyor.

Hyundai, 9-10 Mayıs’ta ise resmi NFT web sitesinde 10 bin adet fotoğrafı Ethereum tabanlı “Shooting Star” NFT adıyla satışa sunacak. Iştirak, emniyetli olmasından dolayı bu sistemi seçerken tıpkı zamanda gelecekte daha sürdürülebilir olması için dahi değiştirmeyi planlıyor.

Açıklamada görüşlerine saha sunulan Hyundai Küresel Pazarlama Direktörü Thomas Schemera, teknolojik gelişmelerle ilişik olarak “’Shooting Star’ NFT’lerimizle Hyundai bellik deneyimini metamobilite evrenine akilane genişletiyoruz. NFT üyelerimizin eğlenceye katılması amacıyla eşsiz fırsatlar yaratıyoruz. Metamobilite evreni konseptine dayalı elan nazirsiz NFT’ler fotoğraflamak ve ileriye dönük üyelikleri bollatmak üzere daha çok avantajlar sunmayı planlıyoruz. Herkesi deneysel yolculuğumuzun tıpkı parçası olmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Korsanlar, 2,8 milyon dolarlık NFT çaldı

 

NFT’nin Düpedüz anlaşılan oldu

 

Share: