Icra Vekili Hava, kondu sahibine küçümseme verdi

Ankara Mamak’ta tıpkı gecekondu sakini kentsel transformasyon taleplerine karşılık alamadıklarını belirterek alanda inceleme eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Hedef Gelgel’a “Biz üstelik insanca süregelmek istiyoruz” dedi. Bakan Çekicilik, “Yer geç altı ay içre burada asıl atacağız. Atamazsak gelip dersin ego bile görevimi bırakacağım” dedi.

Yer ve Kentçilik Bakanı Tasavvur Çekicilik Ankara Mamak’taki kentsel inkılap çalışmalarını yerinde inceledi. İlk olarak Bakir Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgilendiren Ankara Büyükşehir Şehremini Mustafa Tuna, Mamak Şehremini Sevinçli Akgül ve bürokratlarla güruh özne Vekil Hava ardından Mamak Dutluk Mahallesi’ndeki kentsel inkılap alanını gezdi. Burada benzeri vatandaşla Vekil beyninde ilginç ayrımsız diyalog yaşandı.

Kentsel inkılap talebinde kâin mahalle sakini konuyla ilişkin defaatle başvuruda bulunduğunu ancak çözüm alamadığını belirtti. Yurttaş derdini “Bize da eyvah biz bile vatandaşız. Biz bile insanca yaşamak istiyoruz” sözleriyle anlattı.

Nazır Garaz Hava ise “Arz geç şeş kamer zarfında burada esas atacağız. Atamazsak gelip dersin ki ‘sen böyle dedin geldin buraya konuştun amma gine yapmadınız.’ Gel yüzüme alın söyle ben da görevimi bırakacağım” yanıtını verdi.

Share: