Icra Vekili Kurum’dan icar ve ocak fiyatları açıklaması

Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Meram Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı bölük projesine ilgili, “Şuna inanın, bu kampanya duyurulduğu andan itibaren hem basamak fiyatları hem de kiralarda düşüş başladı. İnşallah bodur süre içerisinde zincirleme yerine ev ve icar fiyatları elan bile çabuk benzeri şekilde düşecek.” dedi.

Nazır Alım, Gaziantep’te mensur edilecek Yeşilvadi 3 Kıvrım Köprülü Kavşağı’nın anne atma töreninde yaptığı konuşmada, Gaziantep’i göz bebekleri namına gördüklerini, bu aziz şehre TOKİ tarafından bugüne büyüklüğünde toplam yatırım değeri 6,8 milyarı bulan eserler kazandırdıklarını söyledi.

Kente 20 bin 500 bakir yuva kazandırdıklarını, camiler, okullar, sağlık ocakları, amme binaları, spor salonları, 33 bin seyirci kapasiteli stat hediye ettiklerini anlatan Gelgel, şöyle devam etti:

Ama durmuyoruz. Mecmu yatırım tutarı 4,2 bilyon liralık projelerimize son hızımızla devam ediyoruz. Bunun içerisinde 5 bin 700 göz var, budun bahçeleri, alnaç restorasyon ve sokak güzelleştirme projeleri, içmece suyu hatları, atık su tasfiye ve defa düzenlemelerine büyüklüğünde onlarca yatırımımız var. Gaziantepli hemşehrilerimiz rastgele şeyin sunu güzelini hak ediyor. Bozukluk? Çünkü Anteplinin alnı terli, Anteplinin gözleri ışıltılı, Antepli ağır. Biz Anteplilerde kökü yüzyıllara uzanan nazik tıpkısı duruşu, şişman ayrımsız tarihi görüyoruz. Şehitkamil Kuzeykent’te 2 bin 149 kullanılmamış konut nesir ediyoruz. Diğer ilçelerimizde toplanmış 5 bin 986 basamak yapıyoruz. Nurdağı’nda 211, İslahiye’üstelik 430 konutumuzun yapımında bile sona geldik. Şahinbey Güneykent’te 2 bin 417 konutumuzun, Nizip’te 499 konutun yapımına devam ediyoruz. Peki, bu kadarıyla yetinebilir miyiz? Gaziantep büyürken tığ yerimizde sayamayız. Şehitkamil Kuzeyşehir’birlikte 2 bin 429 konutumuzun yapımına ilkgüz ayında başlıyoruz. Bu yılın böylece ve 2023’ün evvel aylarında, toplamda doğrulama edeceğimiz 10 bin kullanılmamış yuvamız şimdiden filinta uğurlu olsun.

Yeni göz yapımlarıyla ilişkin üstelik müjdeler veren Hava, şunları kaydetti:

Sayın Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet tarihinin bildirme şişman içtimai konut projesinin önce müjdesini verdiler. Cumhurbaşkanımız Antep’e çok faziletkâr sayıda benzeri göz yapılması talimatını bizlere verdiler. Tığ dahi inşallah Gaziantep’imize TOKİ yoluyla 10 bin yeni hane yapacağımızın sözünü buradan veriyoruz. Ayrıca Büyükşehir Belediyemizin yapacağı 3 bin 500, Şahinbey Belediyemizin mensur edeceği 1500 konutla bu arada bütün 15 bin bakir yuvayı sizlere ihsan ediyoruz. Tabiatıyla bizim şu anda Antep’in dört bir beraberinde 50 ve 100 bin içtimai basamak projemizdeki 8 bin 135 konutumuzu ve biten 20 bin 500 yıpranmamış yuvamızı bile eklediğimizde Antep’imize 43 bin 500’den aşkın göz kazandırmış olacağız. İşçi kardeşlerimiz, güre kardeşlerimiz, kullanılmamış evli kardeşlerimiz, özürlü ve emeklilerimiz, martir ve gazi ailelerimiz bakir yuvalarına sunma akla yatkın ödeme koşullarıyla, icar öder gibi topluluk olacaklar. Şuna inanın, bu kampanya duyurulduğu andan itibaren hem hane fiyatları hem üstelik kiralarda düşüş başladı. İnşallah bodur müddet içerisinde zincirleme olarak ev ve kira fiyatları elan de hızlı aynı şekilde düşecek. Yüzlerce sektörü ilişkin bu bölük kampanyasıyla mobilyacısından camcısına, marketinden yapım sektörüne, yekpare esnaflarımız 85 milyon kazanacak, Antep kazanacak, Türkiye kazanacak.

Kentteki yatırımlar

İller Bankası ile bu zamana büyüklüğünde 2,2 bilyon liralık yatırımla 86 eseri Gaziantep’e kazandırdıklarını, 468 milyon lira 16 yatırımın ise son hızıyla bitmeme ettiğine bel eden Kurum, kentte yapılan projelerin detaylarını anlattı.

Bütün maliyeti 290 milyon liralık olan baran suyu, içme suyu enfrastrüktür hatları, 6 bin metre uzunluğundaki angajman yolları, 3 zir geçidi ile iki temel dingil üstünde inşa edilecek Yeşil Meydan 3 Eğik Köprülü Munsap projesinin üstelik ulaşımda haddinden fazla koskocaman ayrımsız dönüm noktası olacağına belen fail Gurur, “Hem kazaları yer aza indirecek hem birlikte Yeşilvadi Budun Bahçesi girişinden başlayarak kip çok mahallemizin üstelik bağlantısını sağlayacak. Bu munsap sebebiyle vatandaşlarımız tehlikeli tıpkı mahrukat tasarrufu yapmış olacak. Böylelikle kasaba kirliliği, albeni kirliliği yer örgen inecek. Değme şeyden öte Anteplilerin yıllardır beklediği dava çözülecek, trafik yoğunluğu azalacak. Elhasıl kavşağımız canımız amacıyla, malımız üzere, çevremizin geleceği üzere balaban aynı fayda sağlayacak.” diye konuştu.

Ulus için çalışmaya devam edeceklerini nâkil Gurur, konuşmasını şöyle noktaladı:

Tek bire bir gayemiz var, zaman yazdığımız Antep’ten aldığımız güçle, sizlerden aldığımız dualarla, milletimizden aldığımız destekle eskimemiş tıpkı gündüz, yeni aynı uzunluk, kullanılmamış tıpkısı zafer hikayesi fayrap etmek. İşte bu noktada 2023 seçimleri balaban aynı önem yeryüzü ediyor. Bu seçimde ‘durmak namevcut yola bitmeme’ diyenler ile ‘neme lazımcılar’ yarışacak. Bu seçimde ülkesine hizmetkar olanlarla ülkesini toptan lobilere şikayet edenler yarışacak. Dünyanın göz bebeği Antep’ten ‘Dünya beşten büyüktür’ diye niteleyerek haykıranlarla ‘Aman kimseyi rahatsız etmeyelim’ diyenler uğraş edecek. İlk günkü aşkla, azim ve kararlılıkla balaban Türkiye amacıyla çalışacağız. Buradan bilcümle birlikte bayram veriyoruz, çalınmadık kapı, girilmedik derece bırakmayacağız. 781 mahallemizin tamamında, hep gönüllere dokunacağız. 2023 seçimlerinde, cumhurbaşkanımızı en efdal oyla, bakir benzeri rekorla destekleyeceğiz.

Emlakçılar Odası Başkanı’ndan kiracılara ihtar: Tahliye nedeni!

 

Kiranın yükselişi sona eriyor

 

Göz piyasası alarm veriyor: Kira zamları rekor takanak doğurdu!

 

Share: