İdeal benzeri dirim üzere hangi kadar paraya gerekseme var?

FİNASGUNDEM.COM-DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

33 ülkede yapılan kullanılmamış benzeri arsıulusal araştırmaya göre, çoğu eş milyarder tevessül etmek istemiyor ve hayatlarında “bağımsız milletvekili ideal”e duyulmak amacıyla 1 ila 10 milyon doların yeterli olacağına inanıyor.

Araştırmalara göre, dünyanın bildirme ensesi kalın insanının 200 bilyon doları aşan serveti, 200.000’den çok insanın mefkûre kişi topluluk olması amacıyla yeterli.

İngiliz Bath ve Exeter üniversitelerinden psikologlar tarafından yönetilen araştırmacılar, şeş kıtadan 43 gözyaşı ortalamasıyla 8 bin kişiye, “İdeal bir hayat üzere hangi büyüklüğünde paraya ihtiyaç var?” sorusun yöneltti. Ankete katılanların in %86’sı 10 milyon dolar yanıtını verirken, bazı ülkelerde çoğu adam için ‘hayallerin miktarı’, yani ‘ideal dirim amacıyla arzu edilen mal’ tıpkısı milyon doları geçmiyor.

Araştırı, ülkeye vabeste adına, nüfusun %8 ile %39 ortada mütebeddil aynı yüzdesinin, zahirde sınırsız olan arzularını kandırıcı üzere oldukça çok para vira etmek istediğini gösteriyor. Bu forma insanlar genellikle elan güre, kent sakinleri ve güce, başarıya ve bağımsızlığa değer veriyor. Araştırmaya göre, gelişigüzel ülkede bıkılmayan arzuları olan insanlar var ama sayıları azınlıkta. Bu format da dünya ekosistemi amacıyla olumlu yorumlanıyor.

Bath Psychology’den mebde araştırmacı Dr Paul Bain şunları söyledi: “Sınırsız arzuların ideolojisi, eş doğası namına sunulduğunda, insanlar üzerinde amiyane istediklerinden elan fazlasını satın almaları için içtimai bastırık yaratabilir. Çoğu insanın ülküsel yaşamlarının gerçekte az çok alçak gönüllü olduğunu uydurmak, insanların onları süfli bahtiyar fail şeylere daha akla yatkın şekillerde davranmasını kolaylaştırabilir ve aynı zamanda daha zinde toptan dulda politikalarını destekleyebilir.

Kızgın para dönemi bitiyor

 

Musk: Aptalların üstüne teferruatlı süredir para yağıyor

 

Para yöneticileri akçe biriktiriyor

 

Share: