Iğdır’dan zelzele bölgesine kankızıl öğreticiler çocukları eğlendirmek için gitti

Iğdır’dan yer sarsıntısı bölgesine idareci öğreticiler çocukları eğlendirmek amacıyla gitti

HATAY Iğdır’birlikte Ahali Eğitim Merkezi mahir öğreticiler fahri namına zelzele bölgesindeki kollar ile devir etmek onları eğlendirerek ve kadınlara el işi öğreterek depremin izlerini kaldırmak üzere deprem bölgesi olan Hatay’ın Samandağ ilçesine gitti.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde meydana mevrut depremlerin ardından mutluluk genelinde depremin izlerini hazfetmek amacıyla çalışmalar bitmeme ediyor. Depremden sunu haddinden fazla etkilenen çocukların eğlendirilmesi ve eğitimin devam ettirilmesi içinde icraat devam ediyor. Iğdır’dahi Umum Eğitim Bilimi Merkezi dirayetli öğreticileri gönüllü olarak zelzele bölgesi olan Hatay’ın Samandağ ilçesine gitti. Füru için hazırladıkları mütenevvi oyuncakları arabaya yükleyen 10 yabanlık grup bölgeye anbean çocuklar ile ilgilenecek, kadınlara bile işleme öğretecek depremin izlerini beş altı de olsa silmeye çalışacaklar.

Iğdır Halk Eğitim Merkezi Müdürü Musa Layemut, ekiplerinin yer sarsıntısı bölgesinde acıları hafifletmeye gideceklerini belirterek “6 Şubatta ülkemizde iri acılara sebep olan şişman tıpkı hareket oldu. Bu deprem 11 ilimizi etkiledi, birçok vatandaşımız Allah rahmetine kavuştu. Yaralılarımız çok ve aynı zamanda 11 ilimizde şişman tıpkısı katabolizma var. Bu bizi derinden üzdü, içten sarstı. Amma tabiatıyla yaraları çevirme zamanı. Bu amaçla bile tığ Iğdır Halk Terbiye Merkezi namına 10 kişiden oluşan bire bir ekip oluşturduk. Burada Hatay’ın Samandağ ilçesine bu ekibi gönderiyoruz. Oradaki depremzede vatandaşlarımıza alelhusus çocuklarımıza kadınlarımıza yaşadıkları üzüntüden benzeri nebze da olsa fasletmek için ayrımsız faaliyet yürüteceğiz. Bu çalışmada çocuklarımıza mürebbi icraat yapacağız. Kadınlarımıza el işi etme ve analog icraat yapacağız. Vatandaşlarımızın acılarını aynı nebze olsa bile hafifletmek bizi mutlu edecektir” dedi.

Share: