İki evden biri kirasını ödeyememekten korkuyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Faziletkâr enflasyon, mütekâmil ekonomiler beyninde sunma çokça İngiltere’yi etkiliyor. Bunda ülkenin birçok alanda dışa bağımlı olmasının etkisi bulunuyor. İngiltere’üstelik seçme sekiz haneden genişlik bir iki biri daha fazla göz yapamamaktan korkarken değme iki evden biri kirasını ya birlikte ipoteğini ödeyememekten keder ediyor. Erke faturalarının birlikte artmasıyla alay malay İngiltere’üstelik seçkin sekiz haneden bildirme az biri bu sonbaharı nasıl geçireceklerini düşünüyor.

Legal & General eliyle 20 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmaya bakarak, geliri 20 bin sterlinden birkaç olan hanelerin dörtte birinden dahası elan efdal faturalarla baş edememekten bulut ediyor. The Guardian’dan Sarah Butler’ın haberine göre, bu aileler arasında Yorkshire’ın yanı sıra güneybatı ve Yıldız İrlanda’daki aileler başı çekiyor.

Icar ve tutu ödemeleri tehlikede

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, İngiltere’deki hanelerin az daha yarısı, başka yerlerden göz yarmak zorunda kalacaklarını öngördükleri üzere gelecek 12 ay zarfında icar ve ipotek ödemelerine ayak uyduramamaktan keder ediyor. Faziletkâr yakıt ve gıda fiyatlarının Haziran ayında sonuç kırk yılın sunu yüksek seviyesi olan yüzdelik 9,4’e çıkmasının peşi sıra, enflasyonun bu sonbaharda yüzde 12’ye ulaşacağı beklentisi, hanehalkı üzerindeki baskının son kanıtı kendisine öne çıkıyor.

İngiltere’deki hanelerin neredeyse yarısı, bambaşka yerlerden göz yapmak zorunda kalacaklarını öngördükleri amacıyla ati 12 ay zarfında icar ve tutu ödemelerine ayak uyduramamaktan keder ediyor.

Erke faturaları üç katına bundan sonra

Petrol fiyatlarında 1980’lerin sonlarından beri görülmeyen aylık bazdaki artışın husye, süt, peynir ve göveri üzere ana besin maddelerindeki umumi artışlarla birleşmesiyle İngiltere’nin almanak para şişkinliği oranı dahi yalınlık şekilde yükseliyor.

Nazik Britanya’daki haneler, Rusya’nın Avrupa’nın doğal gaz arzını kesmesiyle, gelecek ay Ocak ayında ödeyecekleri almanak 3.850 sterlinlik enerji faturalarına hazırlanıyor. Bu miktar, 2022 yılının başına nazaran erke faturalarının üç katına çıktığı anlamına geliyor.

Borçlanma artıyor

Tetkikat, Müttehit Krallık’taki hanelerin beşte birinin kazandıkları ile enerji faturaları, kira, erişim ve gıda kabil anne ihtiyaçları bloke etmek amacıyla gerekseme duydukları mülk ile gelirleri beyninde haftada averaj 60 sterlinlik benzeri pozitif olduğunu ortaya koyuyor. İş ve Soylu Erki Araştırma Merkezi tarafından derlenen Asda verilerine göre, 60 sterlinlik ayırt, sonuç 5 yıl içindeki genişlik düşük akça engelsiz kendisine ilgi çekiyor.

İngiltere’da yaşanan geçim sıkıntısı, tüketicilerin borç aldığı miktarların akıbet üç yılın arz çabuk ivmesiyle arttığını gösteriyor. İngiltere Format Bankası verilerine göre, güzeşte kamer kullanılan tüketici kredileri 1,8 bilyon sterlin elan arttı.

Abonelik hizmetleri ve talih oyunu harcamaları azalıyor

Giyimden yiyeceğe büyüklüğünde anne gerekseme maddelerinin fiyatları artan erke fiyatlarıyla alay malay artmaya devam ediyor. Haneler üzerindeki baskının ise sonbaharda tavan yapması bekleniyor. Ahzüita yapanlar tenzilatlı mağazaları yeğleme ediyor. Tüketiciler alıştıkları markaları ayrılma ederek henüz bozuk para oldukları üzere süpermarketlerin öz ürünlerine yöneliyor. Abonelik hizmetleri ve baht oyunlarına müteveccih harcamalar ise giderek azalıyor.

Legal & General CEO’su Nigel Wilson şunları söylüyor: “Müttehit Krallık’taki bir nice derece şu anda çokça dayanıklı mali seçimlerle karşı karşıya. Bazıları amacıyla bu uzanım bire bir imkansızlığa bel ediyor.” Wilson, sunma çokça bulut verici olanın ise dirim maliyeti krizinin Birleşik Kraliyet’ın kâh bölgelerinde henüz şiddetli hissediliyor olması olduğunu belirtiyor.

Yalıtımlı karı planı suya düştü

Katılımcıların üçte ikiye mail aynı bölümü, sorunların çözümü üzere erke tasarruflu evler ve ofislere envestisman ayırmak gibi tafsilatlı vadeli analizör öneriyor. amma velakin hükümet, bildirme hamhalat ailelerin enerji kullanımını azaltmasına yardımcı olmak amacıyla ev yalıtımı ve benzeri önlemler amacıyla ayırmayı planladığı mevcut 1 bilyon sterlinlik fona 1 milyar sterlin daha eklenmiş planından vazgeçti.

Bağan gelirliler amacıyla faturaları düşürmeye müteveccih sair çabalar birlikte Brexit ve Kovid’in öncelikli akseptans edilmesiyle engelleniyor. 2012 yılından bu yana merkezi hükümet yatırımlarındaki kesintiler, son on yılda yapılması planlanan yalıtımlı evlerin hızını düşürdüğünden, erke krizi tamlık anlamıyla akut benzeri ağıl geldi.

İngilizler Avrupa’nın sunma pahalı ikinci benzinini kullanıyor.

Avrupa’nın en pahalı yakıtı

İngiliz otomotiv hizmetleri şirketi olan RAC verilerine bakarak İngilizler Avrupa’nın sunma fiyatlı ikinci benzinini kullanıyor. Ayrıca araştırmaya bakarak, İngiltere, petrolde eğreti kazanç indirimleri açısından da Almanya, İtalya ve Hollanda’nın oldukça gerisinde, 12. tam düzlük alıyor.

RAC’den Simon Williams şunları söylüyor: “Bu analiz, Bir Kraliyet hükümeti amacıyla rahatsız edici bir gerçeği ortaya koyuyor: Özge Avrupa ülkelerine nazaran İngiltere, mahrukat anlamında tüketicilerini yer az koruyucu hükümet adına öne çıkıyor. Bu de İngiltere’yi, esbak dönemlerde mahrukat amacıyla tüketicilerinden henüz çok sevap talep eden Fransa ve Hollanda gibi ülkelerden bile efdal fiyata yakıt satan benzeri mutluluk konumuna getiriyor.

İngiltere’dahi tarihi ürem artırımı beklentisi

 

İngiltere’dahi ‘ulaşım’ krizi

 

İngiltere’dahi demir hat çalışanları greve gitti

 

İngiltere Heathrow Havalimanı göçmen kampına döndü

 

İngiltere’de işletmelerin ekonomiye güveni 1 yılın dibinde

 

Share: