ikinci el pazarı baştan canlandı

Çin, Tesla araçlarındaki kameraların espiyonaj amaçlı kullanılabileceği endişesi konusunda, ordu personelinin yanı sıra devlete mecbur kilit öneme ehil şirketlerin çalışanlarının bu firmanın ürünlerini kullanmasını yasakladı.

Wall Street Journal’ın (WSJ) haberinde, bu araçlarından topladığı bilgilerin Çin üzere “ulusal güvenlik sızıntısına” öğün açabileceği kaygısının ayn önünde bulundurulduğu ve haram kararının öncesinde Çinli hükümet yetkililerinin kameralardan edinilen bazen verilerin ABD’ye gönderilebileceğine dair keder taşıdığını gösteren raporlar hazırlandığı aktarıldı.

Bloomberg bile hassas bilgilerin Tesla araçlarındaki kameralarla toplanabileceğine dair kaygıları dikkate alan Çin ordusunun, kendisine vabeste yerleşke ve ev sahalarında bu vasıtaların kullanılmasını yasakladığını rapor etti.

Dünyanın yer büyük elektrikli kurgu üreticisi Tesla’nın sahibi Elon Musk ise bahis konusu kararın üzerinden 24 saat geçmeden katıldığı Çin Kalkınma Forumu’nda, “araçlarının casusluk için kullanılması halinde firmasına kilit vuracağını” söyledi.

Musk, firmasının teknolojik imkanlarını espiyonaj faaliyetlerinde kullandığı yönündeki iddiaları yalanlayarak, Tesla’nın araçlarının Çin’de ya bile başka seçme yerde espiyonaj için kullanılması halinde şirketinin kapatılacağını belirtti.

Dünyanın yer zenginleri listesinde Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un ardından ikinci tam vadi düzlük iş insanı, “Aynı ticari firmanın çaşıtlık faaliyetlerine katılması o yapılış amacıyla akıbet aşama zehir sonuçlar doğurur. Söz Gelişi, Tesla’nın arabaları Çin’de evet dahi ayrıksı tıpkı yerde veya eksantrik bire bir ülkede casusluk üzere kullanılıyor olsa tığ bu firmayı temas yerde kapatırız” dedi. Finansgundem.com’da yer düz habere bakarak Tesla’nın bilançosuna 1.5 milyar dolarlık Bitcoin ekleyen Elon Musk şirketin CFO’su amacıyla bakir aynı unvan yaratırken kendisine de ‘Tesla’nın Tekno Kralı’ unvanını verdi.

Tesla’dahi yüzlerce çalışanda Kovid iddiası!

Musk kendisini ‘Tekno Kralı’ ilan etti

Share: