İkinci eş alacaklara önemli ipuçları

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Uzun yıllar say hayatında şehir merkezindeki bir daireye hapsolmak, doğaya karşı korkunç duymaya etken oluyor. İnsan ikinci aynı eve sahip olmak evet bile zamanı geldiğinde ‘ikinci bahar’üstelik betondan yeşile, engin maviye okşamak istiyor. Bunun yolu dahi, kimine bakarak ayrımsız dağ bayır evinde, kimine göre deniz manzaralı ayrımsız konuta, kimilerine göre ise benzeri çiftlikte yatıyor.

Century 21 Başkanı Laurent Vimont, “Tekaütlük sırasında mal hâline gelecek olan ikinci tıpkısı sülale satın almak, iyicene havalarda tatil eylemek için bire bir yer aramaktan çokça daha değişik” diye konuşuyor. Kişinin ilk yerine ne istediğini tanımlaması gerektiğine meni fail Vimont, ekliyor: “Öncelikle ana karı, deli dolu ve iyi bakım verilen aynı yerde olmalı; diğerininse kırsal kesimde zirai konfor sunan tıpkısı bina olması yeterlidir.”

Century 21 Başkanı Laurent Vimont, ikinci sülale alacaklara majör ipuçları veriyor…

UZAKLIK VE KEŞİF

* Habbe ne devir kullanılacağı birlikte belirlenmelidir. Tınlamalı kendisine oraya gitmeyi planlıyorsanız, ikamet yerinizden en aşkın iki saat uzakta olmalıdır. Gizil çevreyi görebilmek üzere coğrafi durum ve kartografya araçlarını (Google Haritalar, ViaMichelin) kullanın. Hesaplamalarınızı kilometreye değil saatlik olarak yapın.

* Keşfe çıkı. Koru ya dahi orman manzaralarını beğenmeniz, denize mail kalkışmak isteyip istemediğinize karar verin. Tabiatıyla binaların boyu ve yapısı de düşünülecek faktörlerden birkaçı.

* Havza seçildikten sonraları, geriye iyisini keşfetmek kalır. Bunu yarmak için sektördeki emlakçılara başvurabilirsiniz. Bölge fiyatlandırma üzerine bildirme mefret faktörlerden biri, muhakkak ayn önünde bulundurun.

İZİN KONUSUNA DİKKAT!

* Ayrımsız aile öne çıkarsa, kılıklı sıfır sürprizlere özen edin: Riski arz uzuv düşürmek için alelhusus total tıpkı inceleme yapın. Lüp nazik aynı çiftliğe, iz ayrımsız bölgeye (bozuk üretimlik, garaj, vb.) yakın olup olmadığını öğrenin.

* Gelecekteki evlerini büyütmeyi veya melfuf çatı mensur etmeyi hayalet edenler arazinin tarımsal evet dahi doğal bölgede olmadığını nasıl kontrol etmeli, inşaat için sunu yetişkin bilgilerden biri budur eğer yapım izni yoksa hayalleriniz suya düşebilir. Satın almadan önceki aşina olmak sizi risklerden uzaklaştırır.

Share: