İklim değişikliği yurt fiyatlarını etkiler mi?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Bir Nice dirilik kenar kesimlerinde yaşıyor. ABD’dahi ise 10 kişiden dördü yaka bölgelerinde yaşamayı yeğleme ediyor. Ancak bahir seviyeleri olgun insanlarının beklentileri doğrultusunda devir süresince yükseldiği takdirde, bu boyut sülale fiyatlarını dahi etkileyecek. Ne efsus kim bu birçok eş sahibi amacıyla bol bili değil. Forbes’un haberine bakarak KÖLE Ulusal Tutum Araştırmaları Bürosu aracılığıyla yapılan aynı araştırmanın sonucunda yurt fiyatlarında abuhava değişikliğinden kaynaklanan düşüşlerin başladığı ortaya artık. Yükselen deniz seviyeleri karı sahipleri için iki açıdan sorun yaratıyor.

Bunlardan bire bir tanesi arızi yeğin olayları. İkincisi ise lokasyonun bir noktada tamamen akarsu altında kalma riski. Her ikisi birlikte gayrimenkul fiyatları üzere müspet değil. Riskli bölgelerde sülale fiyatları bu nedenle düşüş gösterebilir. Araştırmacılar 2018 yılından bu yana Florida’nın kenar kesimlerinde yurt fiyatlarının düşüşte olduğunu söyledi. Fakat özge birçok lokasyonda eş fiyatları ruhlu tıpkı artım gösterdi. Yurt piyasasının bu nedenle abuhava risklerini fiyatladığı görülebiliyor.

Alıcılar cesaret verenlerden elan endişeli

İlginç aynı şekilde emlak alıcıları iklim riskleri konusunda mortgage kredisi sağlayan kurumlara kıyasla daha endişeli. Bunun nedeni ise KÖLE’nin Ulusal Başat Sigortası Programı gibi. Bu birlikte güven sağlayıcılarının sel olaylarına karşı güvencesinin olduğu anlamına geliyor. Zira riskin ayrımsız bölümü hükümet tarafından üstleniliyor. Benzer benzeri şekilde Freddie Mac ve özge programlar birlikte abuhava risklerini ayn uğrunda bulundurmuyor. Böylelikle yurt alıcıları çokça daha endişeli zira düşen fiyatların aracısız etkisini görebilirler.

Fakat güven sağlayıcıları ise darbe hükümet programları marifetiyle yumuşatılabilir. Taşınmazlar piyasası sair piyasalara kıyasla az çok farklı. Fiyatlar az çok tehlikeli akıntı edebilir. Tıpkısı zamanda fiyatların düşüşe geçmesinden evvel hacmin yavaşladığı söyleniyor. Florida’nın sahil kesimlerinde ise cemi namına bu boyut yaşanıyor. İlk aşamada emlak alıcılarının piyasa seviyelerinde çalım yazmak istememesi üzerine hacim düşüşe geçti. Ardından fiyatlar geriledi. Henüz çabuk akıntı eden behre piyasalarının bilakis, gayrimenkul piyasası olaylara tepki vermekte geç kalabiliyor.

Araştırmacılar Florida’nın ara sıra kesimlerinde gayrimenkul fiyatlarının düştüğünü gözlemliyor. Fakat bu uzanım güneş tacı virüsle münasebetli, düşük getiri oranları üzere trendlerden bile kaynaklanıyor olanaklı. Bu nedenle abuhava değişikliğinin fiyatlardaki düşüşün ardındaki tek sebep olduğunu ifham etmek print. Gene de araştırmacıların incelediği emlakların bire bir kısmı sahil kesimlerinde düzlük alırken, diğerleri iç bölgelerde bulunuyor. Bu nedenle bile abuhava değişikliğinin tıpkı risk faktörü olduğu görülebiliyor.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak borsalar her an daha fazla çevresel, içtimai ve yönetişim (ESG) alanına odaklanan yatırımlara yöneliyor. Bu kapsamda ara sıra yatırımcılar henüz dolgunca çevresel verileri olan şirketlere envestisman ayırmak üzere elan faziletli ücretler ödemeyi bile akseptans edebiliyor ve fosil yakıtlar üzere alanlarda cümbüş gösteren şirketlerden kaçınıyor. Ihtimal da demin çevresel riskler yurt piyasalarında üstelik aynı sebep adına akseptans edilmeye başlıyordur. Yapılan araştırma biricik benzeri eyalete odaklanıyor olsa üstelik, şümullü tıpkısı trendin geçmiş işaretleriyle yüz yüze olabiliriz.

Bankaların kârı arttı

 

İstanbul barajlarında son buut

 

Çin’da yükselen kiralara hal!

 

Share: