İklim değişikliğinin emlak fırsatı yarattığı 3 havza

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

ÇAKER’üstelik Kaliforniya’nın kuzeyi ekim ayında başlayan ve nisan ayına büyüklüğünde devam fail mufassal ve yağmurlu dönemlerle bilinir. Ancak zaman iklim değişikliği zımnında bölgede kış günleri berenarı güneşli geçiyor. Bu buut ise eşi bir görülmemiş bir kuraklığa hastalık oldu. Yaz ayları ise kasıp kavuran sıcaklarla geçiyor. Forbes’un haberine bakarak bunun sonucunda Kaliforniya’birlikte yaşayanların iri benzeri kısmı, devam etmek üzere ayrımlı bölgelere yöneliyor. Bu nedenle da bölgede yurt talebi düşüşte.

Analog iklim göçleri dünyanın bir nice bölgesinde gücük ahit içerisinde yaşanacak. Ayrımsız yatırımcı yerine, taşınmazlar yatırımı yaparken tehlike altındaki bölgeleri ve bu bölgelerde aktif insanların yeğleme ettikleri bölgeleri belirlemek gerekiyor. İklim toprak kayması zımnında oluşan bir yatırım fırsatını tespit etmek üzere oranlama edilen abuhava değişikliklerinin etkisine çalmak ve bire bir zamanda bu değişimlerin pazarda elbette karşılanacağını yeltenmek gerekiyor.

Bu anlamda kasırgalar, fırtınalar evet da begayet ısıdam kadar abuhava riskleri öne çıkıyor. Benzeri zamanda alelhusus üstelik ekincilik alanında öne çıkan bölgelerde kuraklık etkisi ilgi çekiyor. amma velakin bahir seviyesinin yükselmesiyle su altında kalma riski mevcut kenar bölgelerini de yakalamak gerekiyor. Bu etkiler emlak alanında değerlendirildiği büyüklüğünde tarım ve turizm alanında üstelik göz önünde bulundurulmalı. Bu kabil riskleri ve yaratacağı etkileri değerlendirirken, bölgenin zarfında bulunduğu ülkenin ekonomisine de dikkat almak gerekiyor.

İklim riskleriyle henüz faal benzeri şekilde temel edebilen ülkeler genellikle ensesi kalın ülkeler oluyor. Farklı yandan kâh çöllük ülkeler, iklim etkilerini elan faziletkâr seviyelerde yaşayabilir. Bir Nice derecelendirme kurumu abuhava risklerine hazırlık seviyesini denetlemek için ülkelerin abuhava girişimlerine bakıyor. Bu alanda ülkelerin yenilenebilir enerji uygulamaları, karbon emisyon hedefleri, elektrikli araçlar konusundaki tutumu ve fosil mahrukat kullanımını tenkis hedefi öne çıkıyor.

Elan üstelik önemlisi finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak ülkelerin karşılaşacakları iklim etkisiyle savaşım edebilecek finansal ve teknolojik kaynaklara cemaat olup olmadığı de koca. Bire Bir yatırımcı kendisine tıpkısı zamanda, ülkenin iklim toprak kayması sonucunda temenni görüp görmeyeceğini de değerlendirmek gerekiyor.

İklim değişikliği ne bölgelerde vesile yaratıyor?

1. Portekiz

Portekiz uygun iklimi ve uygun hayat koşullarıyla dünya çapında emeklilerin tercihlerinden bire bir tanesi. Ülkenin taşınmazlar piyasası dahi geçtiğimiz 10 yılda mütezayit talepten fayda gördü. Portekiz deminden ayrımsız zamanda abuhava değişikliğinden arz az etkilenecek kesim yerine dahi dikkatleri çekiyor. İklim değişikliğinin Portekiz’mağara katışık yurtiçi hasılası üzerindeki etkileri minimum olacak ve devlet dünyada sunu az etkiyle karşılaşanlar ortada vadi takanak. Bir zamanda ülkenin abuhava değişikliğinin birlikte getireceği etkilerle boğuşmak için donanımı de bulunuyor.

Ülkenin münasebetsiz yanlarından ayrımsız tanesi kuraklık olacak. Bu risk ise ülkenin yıldız sahillerinde mevcut Lizbon şehrinde oldukça düşük. Portekiz’mağara bu alanda özen çekiyor olmasının nedenlerinden bir tanesi dahi, iklim değişikliğinden oldukça aşkın etkilenecek Güney Asya’evet tutkun olmaması. Benzer benzeri şekilde MEMLUK ile ilişkileri üstelik düşük seviyede. Ülke ekonomisi görece kendisine mutlak ve Avrupa’nın şişman ekonomilerine nazaran daha çeşitli bir tecim sektörü bulunuyor.

2. Kanada’nın doğusu

Kanada sunu ızdırap senaryoda üstelik abuhava değişikliği üzerine en erdemli direnci gösterebilecek ülkelerden ayrımsız tanesi. Ancak mevki deniz seviyesinin yükselmesiyle tehdit altında kalabilir. Fırtınaların artması ve başat olayları üstelik majör riskler oluşturuyor. Fakat mutluluk bunlar dışındaki risklerden berenarı az etkilenecek.

Ülkenin ekincilik ve turizm sektörleri, albeni sıcaklıklarının artmasından fayda üstelik görebilir. Bir zamanda Kanada iklim değişikliğinin etkileriyle savaş amacıyla faziletkâr benzeri donanıma cemaat. Kanada’nın iklimi ve kafile politikaları nedeniyle emekliler aracılığıyla sıklıkla tercih edilmiyor. Fakat yatırımcılar burada oluşacak fırsatları değerlendirebilir. Kanada abuhava göçünün sunma nazik kazananlarından ayrımsız tanesi tür.

3. İspanya’nın kuzeyi

İspanya’nın tüvana yanları beyninde ülkenin bahir seviyesindeki yükselişi taharri altına alabilmesi ve keyif sistemi vadi alıyor. Farklı yandan ülkenin sunu balaban doğal tehdidi başat olaylarından kaynaklanıyor. Ülkenin turizm sektörü abuhava göçünden menfi etkilenebilir. Yatırımcılar bu nedenle ülkenin kuzeyine odaklanıyor. Bu bölgede hem site merkezlerinde hem da kırsal alanlarda fırsatlar bulunuyor. İspanya’nın bu bölgesi adeta tıpkı emniyetli liman. Bir Nice saf kıran burada görülmüyor, bol miktarda su bulunuyor ve orman yangınları bağan aynı riziko oluşturuyor.

Dünyanın yer dip yer altı treni istasyonu

 

Şoke fail argüman: Toptan elitler eskimemiş salgını planlıyor!

 

Avrupa aşısızlara kapanıyor: Aynı ülkeden elan gümüşgöz tedbirler!

 

Share: