İmar barışı başvuruları için gözetleyici memur

Edirne Belde ve Şehircilik İl Müdürlüğünde başvurularda vatandaşa  koruyucu olması için amacıyla gözetleyici işyar görevlendirildi.

Edirne Mekân ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, ümran barışı başvurularının zaman 24.00’e kadar bitmeme  edeceğini söyledi.

Danışmak, başvuruda yardım kabul etmek isteyenler amacıyla bugün görevlendirilen  gümrük kolcusu memurdan saat 17.30’a kadar müzaheret ve destek alabileceğini belirten  Bülbül, “Vatandaşımız 24.00’e kadar internet üzerinden üstelik referans yapabilir.  Zaman başvuru amacıyla akıbet zaman. 30 Haziran’a kadar birlikte para yatırabilirler. Başvuru  talebi almak için zaman mülk müdürlüğümüzde gözetleyici benzeri arkadaşımız çalışıyor.”  diye niteleyerek konuştu.

Edirne ve ilçelerinden 22 bin 300 müracaat aldıklarını aktaran Bülbül,  “İmar barışı geçen sene başladı. en son uzatmadan bilahare Sayın Bakanımız yaptığı  açıklamayla uzatma olmayacağını tabir etti. Vatandaşlarımız bugünü  değerlendirmeleri gerekiyor. Bu  onlar için benzeri talih.” ifadesini kullandı.

Başvurma edemeyenler amacıyla bugün çalıştıklarını nâkil Bülbül,  “Dideban arkadaşımız başvuruları alıyor. Sunma çok başvuruyu gestalt ilçe ve Keşan  ilçemizden aldık. Vatandaş menfaatine, ülkemizin menfaatine olan bire bir olay.” dedi.

 

Share: