İndirim kampanyası ferda başlıyor

Mekân ve Kentçilik Bakanlığı Şişman Basamak İdaresi (TOKİ) Başkanlığının borcunu erken ödeyip tapusuna serian iyesi olmak isteyen bölük ve gelişim yeri alıcılarına müteveccih iskonto kampanyasına başvurular ferda başlıyor.

TOKİ’den yapılan yazılmış açıklamaya bakarak, bu yıl ikincisi planlı kampanyada alıcılara evvelden ödemelerde yüzde 22 indirim yapılacak.

Kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Bu eşhas, vecibe bakiyesinin yüzde 25’inden birkaç olmamak üzere yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 tenzilat kampanyasından faydalanabilecek.
 
SERENCAM REFERANS TARİHİ 18 EKİM

Kampanyadan çakmak talip hane ve aksiyon yeri alıcıları, yarından itibaren 18 Ekim’e büyüklüğünde ait bankaya başvurabilecek. Bu tarihten sonraları yapılacak borç kapatmalarında bahis konusu iskonto oranından yararlanılması gibi olamaz.

İndirim uygulaması kapsamında kâin projelerdeki bölük ve gelişim yeri alıcılarının, müracaat tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, yurt vergisi kabilinden seçkin borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2018 Haziran sonuna kadar işlenmiş ve vurdumduymaz ifa taksidi 2018 Haziran sonuna kadar başlamış hane ve aksiyon yeri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve elan bir iki kalan projeler tenzilat kampanyasına dahil edilmedi.

Kampanyadan müstefit olmak isteyenler, Yurt Koca Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları ara bulucu bankalardan emlak kredisi kullanabilecek.

Share: