ING Türkiye’nin etkin büyüklüğü 98.7 bilyon TL’ye yükseldi

Sayısal gücüyle ve bedava bankacılık anlayışı ile müşterilerine kalıpların dışında hayatın süresince çözümler sunan ING Türkiye, 2022 yılı ilk devre konsolide mali sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde konsolide canlı toplamı 98.7 milyar TL olan ING Türkiye’nin resülmal ehliyet oranı de %17.43 seviyesinde gerçekleşti ve alacak öncesi kârı ise 1.6 bilyon TL oldu. 30 Haziran 2022 tarihi bakımından bütün özkaynakları 11.9 bilyon TL olan ve toplanmış mevduatları 60.9 milyar TL’ye ulaşan ING Türkiye’nin devlet ekonomisine sağladığı kredi desteği de 62.6 bilyon TL’si nakdî oluşmak üzere, bütün 72.2 bilyon TL namına gerçekleşti.

Alper Gökgöz: Canlı resülmal yapımızla, mali tablolarımızda sağlam takat sınırı sergiliyoruz

Yılın önce yarısını değerlendiren ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Küresel çapta enflasyonun öne çıktığı ve bölgemizde yaşanan karışıklıkların dünya ekonomisine müteveccih kip etkilerinin hissedildiği bu dönemde, müşterilerimizin, paydaşlarımızın ve çalışanlarımızın yanında olmaya ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Faal anamal yapımızla, mali tablolarımızda sağlam başarım sergiliyoruz. Bu doğrultuda, yıl sonuna bakarak mevduatta yüzdelik 16 oranında büyüme gösterdik ve çalışkan büyüklüğümüzde bile sene sonuna nazaran yüzde 11 artım kaydettik. Antrparantez, devlet ekonomisine sağladığımız yüreklilik desteğini sene sonuna bakarak yüzde 14 oranında artırdık” dedi.

“İşletmelerin hayatlarını kolaylaştırmak için dijital ve elastik hizmetler geliştiriyoruz”

Dijital liderlik önünde dinamik adımlar atmayı sürdürdüklerini vurgulayan Gökgöz “Şubelere bile kalıplara üstelik sığmayan bankacılık anlayışımız doğrultusunda işletmelerin hayatlarını kolaylaştırmak üzere sayısal ve elastik hizmetler geliştirmeye bitmeme ediyoruz. Can işletmelerine uçtan kuyruk sokumu kemiği dijital aynı repertuvar yaşatarak ING’li olma imkânı sağlıyoruz ve bu hizmeti sağlayıcı avangart kurumlar beyninde meydan alıyoruz. Bununla bu arada, işletmelere desteğimizi okunabilen namına varagelmek ve akçe ihtiyaçlarını bloke etmek amacıyla ING KOBİ Çabucak Emniyet ile sayısal kanallarımız üzerinden avantajlı kredi fırsatları sunuyoruz. Ayrıca, işletmelerin ticarette güçlenmelerine katkıda olmak için gelişim ortaklıkları gerçekleştiriyoruz. Son adına, Hepsiburada ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında Hepsipartner İş Ortağım platformuna karışma olan satıcılara ekstra avantajlar sunuyoruz” dedi.

“Sürdürülebilirlik angajmanlı 300 milyon Euro tutarındaki sendikasyon işlemini yüzde 100 oranında yeniledik”

Sürdürülebilir tıpkı acun hedefiyle ilerlediklerini nâkil Gökgöz “Sürdürülebilirlik alanında avangart adımlar atan tıpkısı grubun parçası yerine, sürdürülebilir benzeri gelecek nesir etme hedefiyle çalışıyor ve arsıulusal birikim ve uzmanlığımızı ülkemize aktarıyoruz. Bu doğrultuda sabık sene gerçekleştirdiğimiz ve bankamızın sürdürülebilirlik bağlantılı önceki sendikasyon kredisi olma özelliğini haiz hep 300 milyon Euro tutarındaki işlemi yüzde 100 oranında yeniledik. Bu işlemle sağlanan kaynağın hem müşterilerimiz hem bile büyüklük ekonomisi açısından yardım sağlayacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“Çalışanlarımızı desteklemeyi önceliklendiriyor ve esneklikler dünyamızı genişletiyoruz”

Çalışan mutluluğu amacıyla elastik ve yenilikçi olmayı başarının anahtarı kendisine gördüklerini aktaran Gökgöz “Bu dönemde çalışanlarımızı katmak önceliklerimiz ortada düzlük alıyor. Bu kapsamda, elastiki say şartlarının öncüsü ING yerine, çalışanlarımız amacıyla esneklikler dünyamızı genişletmeyi üstelik sürdürüyoruz. Streç faaliyet modelleri ile sektörde ayırt yaratıcı yeniliklere imza atan tıpkı gelgel kendisine, Flexi Kariyer ve Flexi İzin kabilinden yenilikçi uygulamalarımız ile esnekliği sadece faaliyet modelleri ile sınırlamıyor, IK uygulamalarımıza totaliter kendisine yansıtıyoruz” diye aktardı.

ING, henüz kolay benzeri bankacılık deneyimi sunmak amacıyla ING Işlek’e yıpranmamış özellikler eklemeyi sürdürüyor

Dijitalleşme vizyonu doğrultusunda, henüz mahdut tıpkı bankacılık deneyimi arz etmek için ING Mobilize’e kullanılmamış özellikler eklemeyi sürdüren ING Türkiye, müşterilerine ING Cıvıl Cıvıl üzerinden İstanbulkart’a kalıntı imla kolaylığı sundu. 

ING Türkiye, esneklikler dünyasını genişletmeyi sürdürüyor

ING Türkiye, sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisini yeniledi

ING Türkiye araştırması: Artırım eğiliminde yüzdelik 5 artım var

Share: