İngiltere’bile göz fiyatları neden artıyor?

İngiltere Biçim Bankası (BoE), insanların pandemi sırasında şehirdeki daireleri metrukiyet etmesiyle birlikte İngiltere’deki ocak fiyatlarındaki patlamanın “daha serbest alana cemaat göz yarışından” kaynaklandığını düşünüyor.

İngiltere’birlikte göz fiyatları Eylül ayına büyüklüğünde %11,8 artarak son 20 yılın sunu aceleci nema oranlarından biri oldu. Dalan bankası, bu artışın kestirmece yarısının daha büyük evlere mal olmak isteyenler ile açıklanabileceğini belirtti.

BOE, “artışın yarısından hızla azının” kayran yarışına bağlı olduğunu ve ayrıksı yarısının “kaşe vergisi toprak vergisine arızi bağışıklık ve karantinalar sırasında hanehalklarının biriktirdiği tasarruflar birlikte karışma girmek amacıyla gayrı faktörlere” kapalı olduğunu rapor etti.

BoE, mütebeddil basamak modelinin familya fiyatlarının düşme olasılığını azalttığını vurgulayarak, “Henüz çok gelişme olmazsa, ‘alan yarışı’ basamak tercihlerinde bilakis dönmeden familya fiyatları düzeyinde dağ aynı tashih olması beklenir değildir” dedi.

Bölük krizi her an derinleşiyor

 

İngiltere’de hane piyasası durulmuyor

 

İngiltere’de bölük fiyatlarında koşa haneli artma

 

Share: