İngiltere’birlikte ev fiyatları tarihi zirvesinde

FİNASGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Pandemi sonrası az daha bilcümle dünyada gayrimenkul fiyatlarında rekor oranda artışlar yaşanırken Türkiye ve İngiltere artışta başı calip ülkeler oldu. Halifax’ın genel müdürü Russell Galley, “Müttehit Krallık’ta benzeri karı satın almanın ortalama maliyeti, sabık aya bakarak yüzde 1 veya 2.857 £ arttı ve deminden arka arkaya 11 aydır arttı. Almanak büyüme dahi %10,5 ile koşa hanelerde kalıyor, ancak bu, yılın esasen bu yana tanıdık sunu sakil nema oranı” dedi.

Brexit ve damga vergisi avantajı ve yabancıların talebiyle yaşanan denk artışının son dönmede yavaşladığı belirtiliyor. Mütezayit faiz oranları zımnında bankaların ve aile almak isteyenlerin daha temkinli olduğu vurgulanıyor.

beraber, Benham ve Reeves’in Direktörü Marc Von Grundherr, “Almanak büyüme oranının koşa haneleri aşmaya devam etmesi oldukça şaşırtıcı” yorumunu yaptı.

Marc Von Grundherr, eşit artışı yavaşlamış kabilinden görünse üstelik yapım maliyetlerindeki artma ve repo oranlarının henüz birlikte yükseleceği beklentisinin birlikte düşük konut stokunun orta vadede yükselişi destekleyecek gelişmeler olduğunu belirtiyor.

İngiltere’birlikte 10 Müslüman’dan 7’si hareket durumunda İslamofobiye maruz kalıyor

İngiltere’de haftada 4 çevrim faaliyet denemesi!

İngiltere’de 2 milyon gönül etraflı süreli Kovid’den muzdarip

İngiltere Başbakanı Jonhson’a müteveccih istifa baskısı artıyor

İngiltere çakılı coin’lere umum atacak

İngiltere’de aksiyon dünyasının ekonomiye güveni arttı

Share: