İngiltere’dahi aile fiyatlarında yıpranmamış rekor

FİNANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Sadece Türkiye’dahi değil tamlık dünyada gayrimenkul fiyatları çarçabuk artıyor. Faziletli faizler bile ev fiyatlarındaki artışı frenleyemiyor. Enflasyonun rekor seviyeye ulaşması, küsurat maliyetler hane fiyatlarına yansıyor. Halifax Konut Fiyat Endeksi’ne bakarak, benzeri lüp ortalama fiyatı sabık yıl yüzdelik 11 artarak yıpranmamış bir rekor kırdı. Bire Bir lüp sayı farkı fiyatı şu anda 282.753 sterlin e ulaşarak geçen ayak tabanı göre yüzde 1,4 arttı. Bu ölçü sonuç şeş aydaki sunma büyük mahiye çoğalma adına kayıtlara geçti.

Halifax genel müdürü Russell Galley, “İngiltere’dahi sayı farkı göz fiyatları Mart ayında bu yana arka arkaya dokuzuncu ayda yükseldi. % 1,4 oranında ve ortalama 3,860 sterlinlik çoğalma, güzeşte Eylül’den bu yana en şişman sıçrama oldu. 2021’in bu yılın başına kadar devam eden işlek ivmesiyle, almanak göz fiyat enflasyonu 2007 ortasından bu yana sunu yüksek seviyesine ulaştı” dedi.

Galley, kullanılmamış rekorun sonuç bur yılda 28.113 sterlinlik artım anlamına geldiğini belirterek, bu oranın halkın sağlık artışının çok üstünde olduğunu söyledi. Enflasyondaki artışın bitmeme temsi alelhusus göz maliyetlerindeki artışın fiyatlara yansımaya bitmeme etmesi bekleniyor.

İngiltere nükleer enerjiye yöneliyor

İngiltere, Sberbank ve Moskova Emniyet Bankası’nın tamam varlıklarını dondurdu

İngiltere’da kerte halkının mali durumu kötüleşiyor

Avrupa borsaları İngiltere hariç düşüşle kapandı

İngiltere’birlikte tüketici güveni kaba düştü

İngiltere MB Başkanı’ndan kripto mal açıklaması

Share: