İngiltere’dahi taşınmazlar fiyatları baştan rekor kırdı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

İngiltere’de konut fiyatları güzeşte ay bakir tıpkısı rekor seviyeye ulaştı. Piyasadaki yükselişte İngiltere Hükümeti’nin emlak piyasasını yatıştırmaya devam etmek için işaret vergisine vuzuh vermesi üzere önlemler etkin oldu. CityA.M.’in haberine bakarak, ülkede ortalama ev fiyatları bire bir geçmiş ayak tabanı bakarak yüzdelik 1,1 oranında artarak 254 bin 606 sterline ulaştı. Bu misil bir rekoru ifade ediyor.

Mal şirketi Halifax’in araştırmalarına göre pandeminin yer vahim hissedildiği geçen yılın Mart ayıyla karşılaştırıldığında İngiltere’deki yurt fiyatları %6,5 artma gösterdi. Halifax Genel Müdürü Russell Galley, “Yıla nispeten eşit baskısıyla saksı yaptıktan sonradan, konut piyasası Mart ayında bir canlanma yaşadı ve fiyatlar Küçük Ay ayına kıyasla yüzdelik birin biraz üstünde arttı. Sabık yılın Teşrinisani ayından bu yana ilk kez meydana gelen bu yükseliş, ortalama tıpkısı mülkün şu anda yeni bire bir rekor olan 254.606 sterlin mesabesinde ulaştığı anlamına geliyor” dedi.

Galley açıklamalarında, “Mevki çapında kısıtlamaların önce günlerinden itibaren, aynı sene sonraki Mart kocaoğlan verileri göz fiyatlarının yıllık yüzde 6,5 yahut akçe kendisine 15 bin 430 sterlin arttığını gösteriyor. 12 kamer öncesini düşündüğümüzde, ayda ortalama 1.000 sterlinden çok büyümeyi ayrımsız kenara bırakın, gayrimenkul piyasasının pandeminin etkisinden bu büyüklüğünde gür aynı biçimde çıkabileceğini da çok birkaç gönül anlayış edebilirdi” ifadelerine yer verdi.

 

Aranjman beklentisi taşınmazlar fiyatlarını artırıyor

 

Engin çalışmanın getirdiği 4 büyük değiş

 

Prens Philip hayatını kaybetti!

 

Share: