İngiltere’de 10 Müslüman’dan 7’si hareket yerinde İslamofobiye maruz kalıyor

İngiltere’bile yapılan tıpkı soruşturma, Müslümanların mücahede ortamlarında karşılaştığı İslamofobik davranışları ve topluma katılımlarını inceledi. Sonuçlarına göre, halen çalışmakta olan kısaca 10 İngiliz Dindar’dan 7’si (%69) hisse senedi yerinde İslamofobik eyleme maruz kalıyor.

Dindar çalışanlara müteveccih İslamofobik ahval, genellikle, müşterilerle yahut haricen kişilerle iletişim kurdukları esnada (%44), iş yerindeki içtimai etkinliklerde (%42) ve terfi almaya çalıştıkları esnada (%40) görülüyor.

Siyahi Müslümanlar elan aşkın ayrımcılığa maruz kalıyor

Alelhusus gündüz feneri Müslümanlar, hareket durumunda özge azınlıklara bakarak daha fazla İslamofobik yaklaşıma uğruyor. İngiliz Müslümanların yüzdelik 37’si işe gelgel aşamasında bunu deneyimlediğini söylerken bu oranın, çalışan siyahi Müslümanlar arasında yüzde 58 olması dikkati çekiyor.

Katılımcıların yüzde 68’ine bakarak Müslümanların topluma katılımı arttı

Ankette, son dönemlerde küsurat dirim maliyetlerinin, İngiltere’deki Müslümanların hayatını bile damarı bozuk etkilediğine meni edildi. Ankete katılan İngiliz Müslümanların yüzde 54’ü, faturalar, yiyecek ve yakıt kadar temel giderleri karşılamanın, 5 yıl öncesine bakarak daha tahakküm olduğunu söyledi.

Anket sonuçlarına bakarak İngiltere’üstelik İslamofobiye ve mütezayit yaşam maliyetlerine karşın, topluma katılımdan iyileştirilmiş kimi beklentilere büyüklüğünde mütebeddil alanlarda hala serbest tıpkısı iyimserliğin olduğu bile dikkati çekiyor.

Ankete katılanların yüzde 68’i, 5 yıl öncesine nazaran İngiltere’üstelik Müslümanların topluma katılımının arttığını ve yüzde 58’i birlikte İngiltere’bile büyüyen güre Müslümanlar üzere daha fazla azamet modeli olduğu görüşünü paylaştı.

Hyphen

Yapıt hayatına bakir başlayan “Hyphen” adlı web sitesi, Daily Telegraph ve National’ın eski editörü Martin Newland ve henüz evvel The Times, Observer ve Al Jazeera’üstelik görev işleyen Burhan Wazir yoluyla yönetiliyor. Merkezi Londra’birlikte kâin Hyphen, Avrupa kıtasındaki yaklaşık 30 milyon Mütedeyyin’ın kıtanın kültürel, siyasal ve konuşu manzarasını şekillendirmede oynadığı artan rolü gündeme getirmeyi amaçlıyor.

Dr Temiz’den İslamofobi çıkışı

Norveç’te İslamlaşmayı Durdurun provokasyonu: 10 can gözaltına alındı

ABD’de İslamofobik saldırış yargıya taşındı

Kanada’dahi İslamofobik geveze girişimi

Faeser: İslam bittabi Almanya’ya aittir

ABD’bile İslam düşmanı gruplara 106 milyon dolara mümasil fon sağlandı

Share: