İngiltere’de evde mesai uygulamaları emekliyi vuracak

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Çalışanlar güneş tacı virüs salgını süresince evden çalışmaya henüz alışkın hale geldikçe, İngiltere’da ticari taşınmazlar fiyatları dahi düşüş tehdidi altına girdi. Şirketler iyelik gereksinimlerini gözden geçiriyor ve taşınmazlar fiyatlarını iri bir riskle yüz yüze. Bu kapsam antrparantez nazik ölçüde emlak şirketlerine kapalı olan tekaütlük fonlarını dahi okkalı biçimde etkileyebilir.

Borsa şirketi Peel Hunt’ın Ticari Emlak Analisti Matthew Saperia Marketwatch’a yaptığı açıklamada, “Kesinleşmemiş tıpkı şekilde, etraf ve ofis gayrimenkulü sahiplerine yapılan kesin yaşayış değeri indirimleri ayn önüne alındığında varlıklarda yeniden fiyatlandırma bekleniyor” diye uyardı. Saperia korona virüsün kiraları düşüreceğini ve kiracıların henüz aşkın esneklik temenni edeceğini söyledi.

İngiltere’üstelik yurt fonlarının iri bir kısmı şube fiyatlarından gösterişli biçimde etkileniyor. Resülmal yönetimi firması Kames’in 442 milyon sterlinlik İngiltere taşınmazlar getirili fonunun yarısından fazlası idarehane gayrimenkullerini içeriyor. Analog bir şekilde Aviva’nın 411 milyon sterlinlik İngiltere gayrimenkul fonunun bildirme nazik katkısını %35’lik değerle bölüm gayrimenkulleri oluşturuyor.

Çağ salgından sonra dahi evde kalmayı planlıyor

Dünyanın en nazik bölüm gayrimenkulü yarkurul şirketi Instant Offices’ın raporuna göre, İngiltere’de güneş tacı virüs önlemlerinin bitmesinin ardından çalışanların yarısına yakını evde çalışmaya devam edebilir. Raporda antrparantez, finans yöneticilerinin %70’inin maliyetleri kesmek amacıyla korona virüsten ahir dönemde işgücünün tıpkı kısmını şube dışı rollere taşımayı planladığı birlikte belirtiliyor.

Instant Office’in İngiltere, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri Baş Yöneticisi John Duckworth konuya ilgili “Şimdiye kadarki arz şişman toplumsal düzentileme deneyi tamamlanmak için ve işe yaradı. Mesai yelpazesinde daha ilk hiç sıfır aynı durumun seçimi şu anda cins” ifadelerine vadi verdi. Duckworth bu durumun emlak fiyatlarına etkisine ait, “Bana kalırsa ince vadeli aynı kira sözleşmesi imzalamak talip dizge ve herhangi bir holding bu kullanılmamış durumun desise ettiği sorumluluğu ayn uğrunda bulunduracaktır” ifadelerine saha verdi.

Mal çalışanları ofise göstermek istemiyor

 

Finans çalışanlarına mecburi izin şoku

 

İngiltere, ara sıra ülkelere tatil dönüşü karantinayı kaldırabilir

 

Share: