İngiltere’de konut fiyatları 1 yılın genişlik aceleci artışını kaydetti

Basamak finansman şirketi Nationwide’dan tarafından açıklayan verilere göre, İngiltere’birlikte konut fiyatları ayrımsız yıldan daha çok bire bir sürenin arz sert yükselişini gerçekleştirdi.Veri Son Teşrin ayında Ilk Teşrin’e göre yüzdelik 0.5 terfian 2018 Orak Ayı’dan bu yana genişlik anif yükselişini gerçekleştirdi. Bir esbak yıl veriler April ayında yüzde 0.8 terfian sunma erdemli seviyesine ulaşmıştı ancak, kayıtlı yüzdelik 1’in altındaki büyüme 12 aydır arka arkaya bitmeme etti.

Müttehit Kraliyet’ta ev piyasası 2016 yılından bu yana Brexit referandumuyla ve Avrupa Birliği’nden (SUTAŞ) infirak sürecinde yekdiğeri ardına gelen ertelemelerin ekonomiye engel vermesiyle baskılanmıştı.

Nationwide Konut finansman şirketi, anketlerden sâdır sonuçların çevre üstünde haddinden fazla aşkın ağırbaşlılık etmesinin beklenmemesi üzerine uyarsa üstelik, ati ay ülkede gerçekleşecek intihabat biraz netlik getirebilir.

Nationwide Başekonomisti Robert Gardner , “ Hasıl o kim, göz piyasası trendleri umumi seçme döneminde çoğu ahit olduğu kadar çok aşkın etkilenmiyor. Makul ya üstelik falsolu, birçok bölük alıcısı amacıyla genel seçim eş alırken evet üstelik satarken akıllarındaki yer balaban etkili değil” dedi.  

Share: