İngiltere’de sigortacılık sektöründe aranjman devrimi

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

İngiltere’üstelik sigorta sektöründe akıbet yılların bildirme nazik değişimi cumartesi haset gerçekleşecek. Sigorta şirketlerinin, poliçe sahiplerine gayrimenkul sigortalarını yenleyebilmeleri üzere, bakir müşterilere verilen fiyattan henüz yüksek eşit vermeleri yasaklanacak. Tınlamalı adına sigorta şirketi hâllenmek zorunda mütezayit müşterilerin yıllarca süren şikayetlerinin arkası sıra İngiltere Finansal Icra Otoritesi (FCA) sigorta şirketlerinin yıpranmamış müşterilere ve poliçelerini yenilemek isteyen bozuk müşterilere tıpkısı fiyatı vermesi gerektiğini söyledi.

Ancak the Guardian’ın haberine bakarak bu adım değme sene sunu düşük eskimemiş alıcı primlerini izlem eden aşama halkları için kötü haber olacak.

Buna karşın FCA’nın eskimemiş düzenlemesi sigorta şirketlerinin bireşimli namına düşürülmüş fiyatlarla kullanılmamış kamera çektiğini ve ilerleyen yıllarda primleri artırdığını ortaya koyan aynı çalışmanın ardından gündeme geldi. FCA bire bir zamanda sigorta şirketlerinin gelecekte sigorta şirketi değiştirme ihtimali bildirme bağan olduğunu düşündüğü müşterileri sarmak amacıyla ağdalı süreçler kullandıklarına dayalı kanıtlar da buldu. Sigorta şirketi tağyir ihtimali düşük olan ilişkin ve istikbal yaştaki müşterilere henüz yüksek değer vermenin beraberinde, bu aplikasyon yekpare sigorta pazarının işleyişini değiştirdi.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak bu kapsam hele üstelik poliçe revize etmek talip kişilerin iki hatta üç tekmil efdal primlerle yüz yüze kaldığı gayrimenkul sigortası alanında dikkat çekiyor. FCA Bitiren ve Rekabet Direktörü Sheldon Mills, kullanılmamış kuralların tüketicilere ati 10 yılda 4,2 milyar sterlin kazandıracağını söyledi. Mills, “amacımız sigorta pazarını henüz adaletli bir vadi haline değirmek.

Sigorta şirketleri bundan sonra etraflı yıllardır müşterisi olan tüketicileri cezalandıramayacak. Hala elan mebzul bire bir poliçe arayabilirsiniz fakat, çarkıt azrail olduğunuz için elan aşkın para bayılmak zorunda kalmayacaksınız” dedi. Devamında, “sigorta şirketlerinin eskimemiş kurallara bittabi tepki verdiğini izliyoruz” ifadesini kullandı. MoneySavingExpert isimli websitesinin kurucusu Martin Lewis yeni kurallarla gelişigüzel ahenkli benzeri şekilde sigorta şirketi değiştirenlerin sayısının azalacağını söyledi.

FCA’nın hamlesi İngiltere Sigortacılar Birliği (ABI) yoluyla birlikte memnuniyetle karşılandı. Gelgel “yıpranmamış ve sakat müşterilerin ödediği primlerdeki taşkın kıymet farklarını ortadan kaldıracaklarını” söyledi.

2021’in 7 şanlı fintek gelişmesi

 

Etken sigortalı sayısı 24 milyon 799 bin kişiye yükseldi

 

Bakir yılda metin tıpkısı portföy amacıyla atılması gereken 3 aşama

 

Share: