İnşaat sektöründe altın varak dökümü

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Morgan Stanley küresel yurt yatırımlarına odaklanan yıpranmamış fonu amacıyla 3,1 milyar dolar biriktirdi. Bankanın oluşturduğu bu görüntü 2018 yılında oluşturduğu 2,7 bilyon dolarlık yordam envestisman aracını gölgede bıraktı.

Bloomberg Indernational’ın haberine bakarak Morgan Stanley Envestisman Yönetimi Global Taşınmazlar Varlıkları Başkanı John Klopp North Haven Real Estate Fund X Küresel evet de G10 ismiyle anılacak yatırım aracının mutlak geçim fonları, sigortacılar, KÖLE merkezli ve uluslararası tekaütlük fonları, balaban servetli bireyle ve aile yatırım ofisleri birlikte dahil atılmak için bir nice ayrımlı alandan bindi aldığını söyledi.

Klopp konuyla ait açıklamasında, “Ayrıksı yatırımcıların büyük çoğunluğunun arkasına aldığı rüzgarla aynı sektöre oynuyoruz” diye firmanın antrepo ve birdenbire çok aileli taşınmazlar yatırımlarına ilgi çekti. Emlak uzmanı, “Asıl veriler alışılmamış derecede yüksek ve bu kovid süresince şiddetlendi. Bu iki alanda benzeri müddet daha devam edecek kudretli fırsatlar var” dedi.

Morgan Stanley gayrimenkul sektöründe hane ve endüstriyel mülkleri imar etmek ve revize etmek için çalışıyor. Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak bunun arz yetişkin sebeplerinden birisi kısmen dengeli varlıklara olan faziletli talebin fiyatlandırmaları bile yükseltmesi. Çünkü yatırımcılar küresel erdemli para şişkinliği içinde esirgeme yatırımlarını fikren hakikat varlıklara olan taleplerini da artırıyor.

Klopp, dağınık yurt yatırımları amacıyla çıtayı efdal tuttuklarını belirtirken vezneci yatırımlarının oteller üstelik dahil doğmak için konaklama sektörüyle “ziyadesiyle ilgilendiğini” ve bölüm sektörünü izlediğini söyledi.

Klopp, “Ortalık dışı fırsatlar bulmanın beraberinde, asıl varlıklar oluşturmaya veya yeniden konumlandırmaya ve peşi sıra satmaya çalışıyoruz” dedi.

Kullanılmamış envestisman uzlaştırıcı 1 Ocak’ta yatırım dönemini başlattı ve yatırımlarını ortalama 60 milyon dolarlık özkaynak yatırımı içeren mülklere ve daha oldukça portföylere odaklıyor. Sermayesini boca etmek için dört yılı olan kaynak, azami %65’lik tıpkısı manivela sağlıyor.

“Nereye gidebileceğimiz ve ne yapabileceğimiz üstüne kararsızız,” diyen Klopp, KUL pazarının Asya ve Avrupa’dan daha çabuk köylü zaman sağladığını akseptans etti. Gayrimenkul uzmanı, “Paramızı finansal mühendislikten kazanmaya çalışmıyoruz, fakat boyuna huzur yönetimi aracılığıyla dönüştürebileceğimizi ve ayar yaratabileceğimizi düşündüğümüz varlıkları bulmaya çalışıyoruz” ifadelerine saha verdi.

Klopp, altyapı ve taşınmazlar yatırımlarının repo ve pahalılık korumasına amacıyla olumlu çeşitlendirmelere niteliği taşıdığına atıfta bulunarak, “Bugün sistemin etrafında kavi miktarda envestisman alanı arayan resülmal görülüyor ve bunların nazik çoğunluk köken varlıklarda kıymetlendirilmek isteniyor” dedi.

Goldman Sachs’ta ciddi nakil

 

Mastercard’dan saklı yazı hamlesi

 

Biden’ın azalan halkoyu desteği borsaları bittabi etkiliyor?

 

Share: