İş yerlerinde kahvehane tüketimi arttı

5 Aralık Dünya Türk Kahvesi günü nedeniyle ‘İş Yerlerinde Kahve Istihlak Alışkanlıkları’ araştırması gerçekleştirildi. Bin 670 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırma; hareket yerlerinin ve çalışanların kahveye olan ilgilerini ve alışkanlıklarını ortaya koydu. Aynı zamanda araştırı ile tüketicilerin; genişlik çok yeğleme ettiği kahve çeşitleri, günlük kahve tüketimi ve kahve tüketme saatleri üzere alışkanlıkları incelendi.

Çalışanlar ayrımsız yılda 7 bin 800 dakika kahvehane tüketiyor

Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, 2021 yılında iş yerlerinde en haddinden fazla Türk kahvesi yeğleme edildi; Türk kahvesini, amade kahvehane ve süzek kahve izledi. Türk kahvesi ve amade kahveleri arz çokça 26-45 gözyaşı aralığındaki X ve Y kuşağı yeğleme ederken, filtre kahveyi ise en çok 17-35 yaş aralığındaki Z ve Y kuşağı tüketti.

Araştırmaya bakarak, çalışanların kahvehane tüketimi günde iki ile üç fincan arasında değişirken, katılımcıların yüzdelik 47’si saat 08.30 – 10.00 aralığında kahve içtiğini belirtti. Kahvenin yeryüzü çokça; sabah işe önceden ve molalarda tüketildiği gözlemlendi. Günlük kahve tüketim süresinin 30 an olduğu dökme araştırmada, çalışanların bu kapsamda yılda tahminî 7 bin 800 dakikasını kahvehane içmeye ayırdığı bilgisi paylaşıldı.

Dünyaca adlı kahve devinde Sarılık A paniği

 

Öz ve kahvehane tüketimi felç ve demans riskini azaltıyor

 

Kahve fiyatları 10 yılın zirvesinde!

 

Share: