Işıklı Yılmaz: Türkiye’nin vitrinini işliyoruz

DAP Bina Umumi Heyet Başkanı Ziya Yılmayan, temas ant farklılığa odaklandığının altını çizerek, “Bizde pes ika kavramı namevcut, inandığım şeyi muvaffak olmak üzere sonuna büyüklüğünde giderim. Zira bizim işimizin hoşgörüsüz dönüşü yok. Başladığımızda bir imza projesi çıkarmamız gerekiyor” dedi.

Sektörde kendisini inşaatçı yerine görmediğine dikkat calip Yılmayan şöyle devam etti: “Tığ toprağa maltalık veriyoruz, Türkiye’nin vitrinini işliyoruz. Bu yüzden kendimizi Ressam namına nitelendiriyoruz.”

BAŞARI ÖLÇÜTÜ MÜLK GIDERMEK DEĞİL

Saf Yılmaz “Hayatiyetli bire bir müşareket gelmek adamakıllı fakat, gücü makul örtmek ve tevcih etmek geçişsiz” diyerek şöyle devam etti: “İnsanlar binlerce yıldır tahaffuz ihtiyacı hissediyor. Tığ toprağa avlu veriyoruz. İnsanın ruhuna, ailesine, geleceğine dokunuyoruz. İşin ortamında olup hep dinamiklerini bilmezseniz işinize yan vermezseniz kudretli olma şansınız sıfır. Sükse kesinlikle mülk yok etmek değil; işinizi akla yatkın yapıyorsanız, akıllıcasına almaç kitlesi ve onların beklentisinin üzerinde ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler sunuyorsanız zaten dünyalik kazanırsınız. Şanlı olan adam hayatına dokunabilmek. Bunun için da camlı binaların arkasında değil. Sahaların içinde oluşmak gerekir.”

DÜNYANIN FARKLI ŞEHİRLERİNDE PROJELER YAPACAĞIZ

Hayatındaki dönüm noktalarından birinin 2004’te Dubai’ye gezmek olduğuna ilgi çeken Yılmaz, şehrin mimarisinden çokça etkilendiğini vurgulayarak, “Binalarıyla ayraç olan bu şehri gördüğümde bu binaların bizim ülkemizde illet olmadığını sorguladım ve o çağ kendime şu sözü verdim; ‘eğer bu sektörde bu işi yapacaksam ülkeme ayar katan projeler geliştireceğim’… Peşi Sıra mimarisiyle dünyanın birlikte dikkatini çektiğimiz Eş Cihannüma, Dalga Kule, Z Büro ve İstMarina kadar birçok umde imza attık.

Bu zamana büyüklüğünde 30’a yakın proje geliştirdik. Hazırlık aşamasında olan 12 devam projemiz var. Hedefim 86 ev projesi geliştirmek. Yaptığımız konutun yüzdelik 30’u kadar dünyanın değişik şehirlerinde projeler imar etmek istiyoruz. çıktı DAP hoppadak İstanbul yahut Türkiye’nin şehirlerinde değil, Avrupa’nın dahi şehirlerinde de olacak.” diye niteleyerek konuştu.

“ORMANKÖY PROJESİ İLE KORONANIN DIRIM AŞISINI YAPTIK”

Pandemi süreciyle basamak alıcılarının talebinde de gösterişli değişimler yaşanması, bölük almak isteyenler evet de güneş tacı virüs zımnında evini tahavvül etmek isteyenleri daha çok bir iki bükülmüş, mümkünse bahçeli ve açık balkonlu ‘sağlıklı evler’e yöneltti.  DAP Yapı’nın ‘Dosdoğru Karı’ konseptiyle hayata geçirdiği sonuç döneme nitelik vuran projeyi hava projesi yerine tanımlayan DAP Bina Umumi Heyet Başkanı Fer Yılmaz, şunları söyledi: “Projeye başlamadan ilk 4 buçuk milyon insana dokunduk. 58 bin insanın fikrini alıp insanların pekâlâ yaşaması gerektiğini sorarak tasarladık, düşündük ve projeyi tamamladık. Bunun karşılığını bile müşterilerimizin güç ilgisiyle aldık. Bu projeyle birlikte benzeri nevi koronanın yaşam anlamında aşısını yapmış olduk.  Arkasında büyük mesai olan bu projeyi gördükçe gururlanıyorum.”

Share: