İSO Başkanı Bahçıvan’dan bayındırlık barışı çağrısı

İstanbul Uran Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, İSO Meclisi Haziran kocaoğlan yalınç toplantısında konuştu. Ceylan Dilekçi’nin Bloomberg HT’deki haberine göre Bahçıvan, 30 Haziran’bile sona erecek olan ümran barışı ödemeleri amacıyla sürdürme ve taksitlendirme kolaylığı sağlanması çağrısında bulundu.

Sanayinin imar sebebiyle iskan ve ruhsat alamaması dolayısıyla iskansız binalar için kalımlı ayrımsız çözüme gerekseme duyduğunu temas fırsatta dile getirdiklerini kaydeden Bahçıvan, “Sanayinin toplam inşaat alanı fazla olduğundan erdemli başvuru bedelleri çıkmıştır ve içre bulunduğumuz hesaplı şartlar zımnında müeyyidelerini hesabına getiremeyen firmalarımız olduğunu biliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Herhangi Bir hangi büyüklüğünde bayındırlık barışı amacıyla referans süresi meşbu olsa üstelik gelişmemiş devamlı tıpkısı uzatma ve taksitlendirme kolaylığı ile söz konusu imkandan elan fazla sanayicinin yararlanabileceğini belirtti.

“GAYRIMENKUL SANAYİ MODELİYLE FİNANSMAN KAYNAĞI HEBA GAYRIMÜMKÜN”

Sanayicilerin hele gelişmiş bölgelerde yaptığı yatırımlarda sermayesinin iri bölümünü erdemli bedelli yer ve taşınmazlar yatırımına harcadığını bildiren İSO Başkanı gelecek yıllar amacıyla kullanılması gereken finansman kaynağının heba edildiğini söyledi. Bahçıvan, ‘Emlak Uran Modeli’yle uygun mehabet arazilerinin ve üzerine kamu tarafından nesir edilecek fabrika binalarının sektörlere göre şirketlere ince sürekli kiralam yöntemiyle tahsis edilmesinin bu soruna kalımlı çözüm olacağını sözlerine ekledi.

Share: