Isparta ve Burdur’da sağanakla sıkıntı faal oldu

Antalya’da geçkin akşam ezanı saatlerinde başlayan yağmur, akşam saatlerde akva rüzgar ile birlikte etkili oldu. Hızı 60 kilometreyi bulan fırtına hayatı huysuz etkiledi. Şehrin birçok noktasında ağaçlar devrildi. Konyaaltı sahilinde ki kumbaşı işletmelerinin şemsiyeleri yırtıldı, vazıh direkler devrildi. 5-6 metreye vasıl dalgaları tutkun olmak isteyenler sahile akın etti.

Hava Bilgisi 4’üncü Bölge Müdürlüğü’nün şiddetli yağmur ve sağlam rüzgar üzere uyarıda bulunduğu Antalya’bile yağış, geçkin akşam saatlerinde başladı. Kent merkezinde gece saatlerinde etkisini artıran yağmur, kuvvetli rüzgar ile birleşti. Akva rüzgar nedeniyle yararsız konteynerleri devrildi, ara sıra ağaçlar yerinden söküldü. ara sıra etkisini artıran baran nedeniyle de birçok noktada su birikintisi oluştu, sürücüler ve vatandaşlar print anlar yaşadı. Fırtınanın etkisi ile Konyaaltı Caddesi’ndeki periferi şeridi, dev dalgalara konfirmasyon oldu. Boyu kimi zaman 5-6 metreyi aşan dalgalar, kenar şeridini döverken, dalgaları izlemeye gelenler dahi o anları cep telefonlarıyla görüntüledi. Ak Yel zımnında sahile define avcıları de akın etti. Ellerinde elektronik dedektörlerle dalgaların aşındırdığı sahilde yayan değerli yük arayan vatandaşlar, rüzgara ve yağmura aldırış etmedi.

SAKLIKENT’E KAR YAĞDI

Antalya’nın zirvesi olarak bildik Saklıkent Kayak Merkezi’ne üstelik önce kar yağışı gerçekleşti. Dakikalar zarfında beyaza bürünen zirvede karpostalları aratmayacak görüntü oluştu. Hava Bilgisi 4. Kesim Müdürlüğü verilerine bakarak akıbet 24 saatte Cebel ilçesine 65.5, Muratpaşa’ya 55.5, Serik’e 42 kilo yağış düştü. Rüzgarın hızı ise Kumluca’dahi 71.3, Kemer’birlikte 66, Konyaaltı’nda 60 kilometreye kadar ulaştı. Antalya’üstelik hayatı münasebetsiz etkileyen baran ve fırtınanın akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde etkisini bitmeme ettirmesi bekleniyor. ISPARTA VE BURDUR ÜSTELIK ETKİLENDİ

Isparta ve Burdur’bile yağıştan etkilendi. Isparta’bile yeryüzü aşkın yağmur 50,2 kilogram ile Davraz Ski Merkezi’nde ölçüldü. Isparta site merkezinde ise 5 kilogram yağış kaydedildi. Yeryüzü efdal rüzgar hızı Isparta Gölcük Milli Parkında 102,3 kilometre, Isparta merkezde 46,8 kilometre ölçüldü. Burdur’da sunu çok yağış 65,5 kilo ile Yer Karacaören’de ölçüldü. Genişlik erdemli rüzgarın hızı ise Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kampüsünde 87,1 ve Burdur merkezde 41,8 kilometre ölçüldü. Fırtına ve sağlam yağışın alelhusus maşrık ilçelerinde gün süresince bitmeme etmesi bekleniyor.

Share: