İstanbul Başakşehir’birlikte satılık evler rekora koşuyor

Hürriyet Emlak’ın ülke genelindeki verilerden oluşturduğu Şubat 2021 Yurt Endeksi verileri açıklandı. Emlak sektörünün akıbet 1 ayda sergilediği performans göre, satılık göz fiyatlarının sunu haddinden fazla artım gösterdiği illerin başında %5 ila 15 arasındaki artma oranlarıyla Edirne, Bartın, Afyonkarahisar, Tekirdağ ve Van geldi. Akıbet 1 yıldaki karşılık artışlarına bakıldığında ise %55 ile %70 arasındaki oranlarla Muğla, Sakarya, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Diyarbakır başı çekti.

şubat ayı içerisinde metrekare fiyatı sunma yüksek illerde ilk sırayı 7.015 TL ile Muğla aldı. Muğla’yı, 5.725 TL ile İstanbul, 4.385 TL ile İzmir ve 4.320 TL ile Antalya izledi.

5 balaban ilde yatırımcısına sunu haddinden fazla Antalya kazandırdı

Verilerde 5 nazik ilde bitmeme eden ruh hücre çarptı. Serencam 1 ayda 5 balaban il süresince yatırımcısına bildirme çokça kazandıran toprak Antalya oldu. Antalya’yı, İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa izledi.

Türkiye’nin yükselişe sabık ilçeleri

Gayrimenkul fiyatlarında yaşanan yükselişi gösteren dizin verileri, ilçelerdeki satılık ev fiyatlarındaki hareketliliği da ortaya koydu. Türkiye genelinde alıcısına akıbet 1 ay içerisinde yeryüzü çok kazandıran ilçelerin başında %13 ila 22 arasındaki değişimlerle İstanbul-Başakşehir, Giresun-Tarz, Antalya-Serik, İstanbul-Arnavutköy ve Osmaniye-Model geldi. Sonuç 1 yıldaki karşılık artışlarına bakıldığında ise yer efdal artışlar %92 ila 123 arasındaki oranlarla İstanbul-Avcılar ve Sarıyer, Muğla-Fethiye ve Bodrum’da ve de İzmir-Foça’da ilgi çekti.

İstanbul’da satılık konutlarda Başakşehir rekora koşuyor

Küçük Ay 2021 Dizin verilerine göre, İstanbul satılık ev piyasası akıbet 1 ayda yükselişe geçti. İstanbul satılık ev piyasasında dikkat çeken ve son 1 ayda %8 ila 22 oranındaki yükselişin yaşandığı ilçeler ise Başakşehir, Arnavutköy, Avcılar, Beykoz ve Ümraniye oldu. Sonuç 1 yıldaki karşılık artışlarına bakıldığında ise %79 ila 123 arasındaki oranlarla Avcılar, Sarıyer, Beykoz, Beşiktaş ve Üsküdar başı çekti.

Ankara’da satılık konutlardaki metrekare fiyat artışlarında Polatlı önceki tam geliyor

Ankara, el genelinde yatırımcısına kazandırırken Ankara’nın ilçelerinde üstelik akıbet 1 ayda fiyatlar yükselmeye devam etti. Polatlı çizelge başında yer alırken Polatlı’yı Keçiören, Etimesgut, Mamak ve Altındağ takip etti. Akıbet 1 yıldaki kıymet artışlarına bakıldığında ise %34 ile 90 arasındaki artışlarla Gölbaşı, Çankaya, Pursaklar, Sincan ve Keçiören dikkat çekti.

İzmir’dahi Güzelbahçe, satılık basamak fiyatlarındaki yükselişle ilgi çekti

İzmir, seçme dönme olduğu gibi satılık bölük piyasasındaki hareketliliğini geçtiğimiz 1 ay içinde bile korumaya devam etti. Fiyatı arz çokça artan ilçelerin başında Güzelbahçe, Seferihisar, Urla, Kemalpaşa ve Pınar geldi. Akıbet 1 yıldaki fiyat artışlarına bakıldığında ise Foça, Urla, Çiğli, Seferihisar ve Menderes %55 ile 93 arasındaki yükseliş oranlarıyla ilgi çekti.

Antalya’nın Serik ilçesinde satılık konuta olan yatırım artıyor

Antalya satılık ev piyasasında akıbet 1 ayda yaşanan yükselişle dikkat calip geçmiş ilçe fiyatların %15 arttığı Serik oldu. Devamında yüzde 4 ile 8 arasındaki artışlarla Finike, Döşemealtı, Kaş ve Konyaaltı geldi. Sonuç 1 yıldaki karşılık artışlarına bakıldığında ise %50 ile 85 arasındaki artışlarla dikkat calip ilçeler Konyaaltı, Serik, Alanya, Muratpaşa ve Acı oldu.

Bursa’nın şubat şampiyonu Mudanya oldu

Bursa’nın serencam 1 ayda fiyatı yer çok kalan ilçeleri yüzdelik 2 ile 8 arasındaki oranlarla Mudanya, Nilüfer, Orhangazi, Yıldırım ve Gemlik oldu. Sonuç 1 yıldaki denk artışlarına bakıldığında ise %18 ile 55 oranındaki artışlarla Gemlik, Mudanya, Nilüfer, Osmangazi ve Sebep sıralandı.

Hazine’ye 1.2 milyar TL temel aktaracak proje

İnşaat sektöründe hüsran dalgası

 

Share: