İstanbul’daki yer İzmir’i karıştırdı

İzmir Büyükşehir Belediyesi teşrinisani kocaoğlan basit sedir toplantısının tıfıl serencam oturumunu, Başkanvekili Mustafa Özuslu yönetti.

Toplantıda güç mağduru kadınlara müteveccih ihya ve farkındalık gerçekleştirmek üzere İzmir Barosu ile kuma hizmet protokolü imzalanmadı konusu, ayrımsız müddet meclis üyeleri arasında tartışıldı. CHP’nin önergeyi Plan Bütçe, Ahbaplık ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği komisyonlarına gönderilmesini önerisine, YANLIŞSIZ Parti’den itiraz geldi.

DOĞRU Fırka Divan Üyesi Hüsnü Boztepe, önergenin ve Içtimai Cinsiyet Eşitliği Komisyonuna gönderilmesini istemediklerini belirterek, şunları söyledi:

“Hangi olduğu anlaşılan olmayan benzeri encümen. Türkiye Nazik Kavim Meclisinde üstelik avrat koca eşitliği komisyonu adına kayran alıyor. Burada erkeğe mi kadına mı çabukluk belli değil! Böyle aynı komisyonu tığ DÜRÜST Fırka Grubu kendisine, başkanımız söyleyecektir, ego şahsen namevcut hükmünde görüyorum.”

Bunun konusunda oylama yapıldı. CHP, önergenin Sosyal Cinslik Eşitliği Komisyonuna de gönderilmesi üzere akseptans oyu verirken, AK Fırka ise reddetti. Değişmeyen, oy çokluğu ile kabul edildi.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde kâin ve mülkiyeti İzmir Büyükşehir Belediyesine ilişik olduğu doğacak sürülen arsanın satışı de, oturumda gündeme geldi.

A üyeler, komisyonlardan geçen eş kararına alın imdi.

Konuya dayalı izah yapan Hüsnü Boztepe, “İzmiri 15 sene süresince başöğretmen Aziz Kocaoğlunun görev yaptığı döneme ilişik, Sayın Ermiş Kocaoğlu’nun düzlük sattığını ben dokuz canlı hatırlamıyorum. Tığ geldik, şu serencam 6-7 aydır herhalde Seferihisar’dan kalma ayrımsız itiyat olacak kim neyimiz var neyimiz bulunmayan satılmaya başlandı. Bunlarla bu arada şatoyu dahi satalım o zaman, ki oranın birlikte satılmaması gerekiyor. Kat Sayı olsun diye niteleyerek söyledim” dedi.

Arazinin satışı, mecliste görüş çokluğu ile kabul edildi.

Share: