İşte Beşiktaş’ın sunu konuşu bölgeleri

Kadıköy kabil İstanbul’un sunma doğru, her devir yer flaş ilçelerinin başında mevrut Beşiktaş, zaman Uzun ve Mecidiyeköy kadar güzel ve dinç merkezlere yakınlığının beraberinde Beşiktaş, Taksim, Ortaköy kabil İstanbul’un sembol noktalarına üstelik volta mesafesinde bulunuyor.

İlçenin lokasyon gücünün sabah akşam murat oluşturmada aktif olduğunu kaydeden Emlakjet Genel Müdürü Sır Moral Kunter, “Bunun ötesinde özellikle kıyı süresince bitmeme fail hattı ve bu minval üzerindeki yetişkin tarihi yapılar semti ticari olduğu kadar tarihi, gizemci dokusuyla dahi öne çıkarıyor. Dolayısıyla hem ticari işletmeler hem dahi celse gayeli düzlük arayanların önceki yeğleme nedeni Beşiktaş oluyor” dedi. Kunter, bu yoğunluğa ilçe sınırlarında bulunan Kader Beceri Üniversitesi ilkin kalkmak amacıyla İstanbul Maharet Üniversitesi kadar okullar dahi eklendiğinde alelhusus Ilkgüz – Teşrinievvel dönemlerinde ayrıcalıklı aynı kiralık emlak piyasası oluştuğunu belirtti. 

Fiyatlar yaka hattında fiyatlı, Sinanpaşa ve Abbasağa’da henüz doğru

Kunter’in verdiği bilgiye bakarak, Beşiktaş’ta yıllık sayı farkı artış oranlarıyla karşılaştırıldığında değeri % 40 oranında artıran bölgeler Budun ve Nispetiye olurken, değerini % 23 oranında artıran Balmumcu gibi bölgeler üstelik düzlük alıyor. Dövizdeki acul dalgalanmanın etkisiyle averaj as metrekaresi 30 bin TL olan Bebek’te metrekare fiyatları 42 bin TL seviyesinde seyrediyor.

İlçe sınırlarında mevcut sahil hattında değerler ortalamanın çokça üstünde seyrederken kaymakamlık merkezi namına adlandırılan Sinanpaşa, Vişnezade kabilinden bölgelerde henüz akla yatkın fiyatlar görülüyor. Bölgede seçme dideban deli dolu olmakla beraber A Plus antant Balmumcu’dan başlayıp Zincirlikuyu Büyükdere üzerinden Uzun ve Millet’a bitmeme eden hattı ve bunun beraberinde sahil kesimini, B grubu ise ilçenin köklü noktaları olan Cihannüma, Sinanpaşa’dan başlayıp Yıldız’a devam fail hattı artık tercih ediyor.

Beşiktaş/bölge- Satılık ofis metrekare as fiyatları (ortalama)

Abbasağa ve Cihannüma 6.500 TL

Sinanpaşa 5.900 TL

Muradiye 6.300 TL

Gayrettepe 8.750 TL

Türkali 7.000 TL

Dikilitaş 10.000 TL

Etiler 15.000 TL

Ortaköy 32.000 TL

Beşiktaş/kesim- Kiralık ofis metrekare bey fiyatları (100 metrekare)

Abbasağa ve Cihannüma 2.800 TL

Sinanpaşa 2.800- 3.100 TL

Muradiye 2.600 TL

Gayrettepe 2.500 – 2.800 TL

Türkali 2.700 TL

Dikilitaş 2.750 TL

Etiler 3.100 – 3.350 TL

Ortaköy 2.900- 3.200 TL

Güre ve etkin koca Dikilitaş ve Gayrettepe’yi seçiyor

İlçe nüfusunun % 18’ini 18-35 gözyaşı grubu oluşturduğunu belirten Kunter, “İlçede 190.000 nüfusun genel sayı farkı yaşı 39. Eğitim seviyesi en faziletkâr ilçelerimizden biri olan Beşiktaş’ta nüfusun % 39’u üniversite mezunu. İlçede konutta zihayat ve etkin nüfusun bildirme çok yeğleme ettiği lokasyonlar Dikilitaş, Gayrettepe ve civarı. Bu bölgelerde park yeri sıkıntısı olduğu amacıyla alelhusus kiralamalarda otopark iri bir artı haline geliyor. Öğrenci sirkülasyonu açısından yeryüzü yavaş noktalar ise Şans, Vişnezade, Sinanpaşa gibi çarşı içine mail ve ulaşım ağının merkezi olan noktalar. Ancak kaza merkezinden Felek ve yukarı üste çıkıldıkça kiralar üstelik satış fiyatları birlikte artış gösteriyor. İlçenin esaslı noktalarında ilçenin toplam nüfusunun % 26’sını oluşturan 55 ve üstü yaş grubu de ince yıllardır vadi aynen esaslı şekilde durma ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Etiler, Ortaköy ve Balmumcu değme antlaşma temenni görecek

Beşiktaş’ta hele Etiler, Balmumcu, Ortaköy üzere lokasyonların yurt sektöründe değme zaman tavan özne bölgeler olduğunu tamlayan Kunter, 2018 yılı sonuna gelindiğinde mıntıka genelinde satılık ve kiralık fiyatlarında % 5 oranında elan artış görülebileceğini, bu oranın bölgede mukavemetli çokça satılık derece dövize endeksli olduğu amacıyla dövizdeki yükselişle bu arada hesaba katıldığında reelde % 15’e yaklaşabileceğini kaydetti.

Taşınmazlar danışmanları üzere kozmopolit tıpkı bölge

İstanbul’birlikte Kadıköy gibi Beşiktaş’ın de odaklandıkları ilçelerin başında geldiğini tamlayan Kunter, ilçeyi yurt danışmanları için ‘kozmopolit aynı kesim’ yerine tanımladı. Bu nedenle ilçede yan bazlı uzmanlıkların ön plana çıktığını ifade fail Kunter, “İlçede hem hitap edilen noktaların kitleleri hem dahi değerleri birbirinden çokça ayrımlı. Yurt danışmanları taşınmazlar sektöründe paylaşılmış çörek evet dahi güçlenmiş kesim olarak anlatım edilen Çarşı için, Vişnezade, Sinanpaşa gibi köklü bölgeler yerine esasta yeniden güçlenmiş amma rantın haddinden fazla faziletli olduğu Ulus, Etiler kadar A Plus noktaları yeğleme ediyor” dedi.

Beşiktaş’ta aramalar ve dilek pekâlâ?

Beşiktaş Ağustos ayında % 70 kiralık, % 30 oranında satılık kat araması yapılan aynı kaymakamlık. Ilkgüz ayının geçmiş haftası ise gine % 76 ile kiralık kat araması önde gidiyor. Ağustos ayında kiralık daire aramasının bir eski ayak tabanı göre % 11, satılık ofis araması % 15 oranında azaldığını belirten Kunter, “Bunda hem hezel etkisi, hem Ağustos ayının kısım yerine sezonluk namına cansız geçmesi etkili ergin olabilir. Çünkü ilçede kiralık kat araması Temmuz’birlikte bir eski taban göre % 25, satılık ofis araması ise % 15 artmıştı” yorumunu yaptı.

Beşiktaş’ta yeryüzü güncel verilerle satılık daire ilanlarının ortalama değerleri 690 bin TL ile 4.093.625 TL beyninde değişirken, kiralik kat ilanlarının sayı farkı değerleri 2.500 ile 12.500 TL arasında değişti. Kontrol trendlerine bakıldığında ise Beşiktaş’ı % 28 payla en çok 25-34 gözyaşı arası kullanıcılar ararken onu % 20 payla 34-45 gözyaşı arasındaki kullanıcılar izledi. 2+1 daireler ise genişlik haddinden fazla aranan daire tipi oldu.

Share: