İşte Kovid-19’un bildirme haddinden fazla bulaştığı saat dilimi

MEMLUK, Nashville’deki Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi’nden Candace McNaughton ve meslektaşları aracılığıyla yapılan araştırmada, kişilerin öğleden sonraları saatlerinde henüz fazla güneş tacı virüs salgılayabilecekleri açıklandı.

Guardian’ın haberinde bununla birlikte, daha yargıcı aracılığıyla gözden geçirilmemiş yeni araştırmalarda, Kovid-19 testlerinin günün gayrı saatlerine kıyasla öğleden bilahare yapıldığında yanlış serencam ödeme olasılığının elan bağan olabileceği öne sürüldü.

30 BİN KİŞİNİN TEST SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLDİ

NTV’deki habere göre; Geçtiğimiz yıl Mart ve Haziran ayları arasında MEMLUK’nin Nashville bölgesinde gerçekleştirilen 30 bin PCR tabanlı testin sonuçları incelenerek yapılan araştırmada, 24 saat içerisinde test sonucunun fazlalık çıkması amacıyla en akıllıcasına saat 14:00 kendisine tayin edildi.

Araştırmayı gerçekleştiren malumat insanları, bağışıklık hücrelerimizin güneş tacı virüs ile elbette etkileşimde bulunduğundaki günlük “sirkadiyen” (24 saatlik) dalgalanmalar zımnında, öğleden sonradan ilk saatlerde virüs sirayet miktarının artabileceğini belirtti.

DİĞER KİŞİLERE BULAŞMASI 24 SAATLİK MÜDDET İÇİNDE DEĞİŞİKLİK GÖSTERMİŞTİ

Elan önceki de yapılan influenza kabil sair virüslerle ilgilendiren icraat da, bire bir bireyin semptomlarının ve virüsün başka kişilere bulaşmasının 24 saatlik müddet boyunca değişebileceğini göstermişti.

Araştırmaya katılmayan fakat açıklamada mevcut Imperial College London’da virolog Dr.Rachel Edgar, 24 saatlik tıpkı periyot süresince fizyolojimizdeki örneğin büyüklenme salgılarımız üzere farklı değişikliklerin üstelik, kibir ve argıt sürüntülerinde toplanan virüs miktarını etkileyebileceğini söyledi.

Araştırmayı elan üstelik yükseltmek üzere kişilere Kovid-19 bulaştırarak peşi sıra viral yüklerinin günün değişik saatlerinde değişip değişmediğinin izlenmesi gerektiğini söyleyen araştırmanın başındaki Candace McNaughton, “Benzer olan genişlik akla yatkın Kovid-19 testini yaptırmak isteseydim, öğleden sonra er saatlerde yaptırırdım” dedi.

Bolsonaro: Güya ölümler hoppadak güneş tacı virüsten oluyor

 

Faziletkâr riskli ilde korona virüs denetimi: 3 odada 61 dirilik bulundu

 

Share: