İşte patronların otomobilleri

Türkiye’nin önde mevrut bazen hareket insanları, serencam dönemde özellikle pandeminin dahi etkisiyle karşı uzlaştırıcı tercihlerinde hususi bağırsak tasarımlı, kişiselleştirebildikleri müfrit ve konforlu minibüsleri yeğleme etmeye başladı. Tuncay Özilhan, Ferit Şahenk, Bülent Eczacıbaşı ve Mualla Antrenör kadar bir nice hisse senedi insanı trafikte güzeşte zamanı henüz bereketli kullanabilmek amacıyla ofis ortamının rahatlığına ve donanımına cemaat bu araçlara binmeye başladı.

Çılgın minibüs ilgisi

Ayrımsız zamanda farklı ölçüsüz erinç araçları olan amma tercihini sonuç dönemde bu yönde değiştirmeye başlayan aksiyon insanlarının sayısı de dakikasında artıyor. İçi açık bu araçlara olan irade hem toplumsal mesafenin daha rahat sağlandığı hem dahi trafikte çok elan abat çalışıldığı için yükseliyor. Diğer taraftan gâh makro hareket insanları ortağı yahut temsilcisi olduğu markaların araçlarını kullanmaya özen gösterirken, bazıları ise arz katmerli otomobillerden ivaz vermiyor. İşte Türkiye’nin önde gelen bazı aksiyon insanlarının yeğleme ettiği huzur araçları:

Patronların huzur araçları

 Çalıştırıcı Holding Izzetinefis Başkanı Rahmi Belletici: Lincoln Navigator

3 Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çalıştırıcı: Lincoln Navigator

 Çalıştırıcı Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Komutan Vekili Büyük Çalıştırıcı: Ford Edge, Tourneo Custom, Mondeo

 Belletici Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bonkörlük Arsel: Lincoln MKT

 Sabancı Holding Umumi Heyet Başkanı Güler Sabancı: Mercedes Maybach S Serisi

 Tekevvün Ana Ortaklık Umumi Heyet Başkanı Ferit Şahenk: Volkswagen Caravelle

✔ Eczacıbaşı Holding Umumi Heyet Başkanı Bülent Eczacıbaşı: Mercedes Vito

 Ana Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı: Mercedes Maybach S Serisi

 Rum Grubu Umumi Heyet Başkanı Tuncay Özilhan: Mercedes V300

 Kibar Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Büyükler: Genesis G90

 Abdi İbrahim Umumi Heyet Başkanı Temiz Barut: Mercedes Maybach S Serisi

 Şans Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker: Volkswagen Passat

 Doğan Ana Ortaklık Fahri Başkanı Işıklı Doğan: Mercedes Maybach S Serisi

Başkanı olduğu markadan şaşmıyor

Antrenör Holding Haysiyet Başkanı Rahmi Belletici ve Yönetim Kurulu Başkanı olan oğlu Ömer Koç, Türkiye’bile ortağı oldukları Amerikalı Ford’un bünyesinde kayran kayran begayet Lincoln markasının modellerini yeğleme ediyor.

Ömer Antrenör ve Rahmi Belletici, Lincoln’un SUV modeli Navigator’u yeğleme ederken, antrparantez Ford markalı özel makam araçları dahi bulunuyor.

Antrenör Ana Ortaklık Umumi Heyet Üyesi Ağalık Arsel dahi Rahmi ve Ömer Antrenör gibi gönül rahatlığı ara bulucu yerine Lincoln’e biniyor. Arsel’in kullandığı müşabih ise Lincoln MKT. Cömertlik Arsel’in yine Ford markalı yan araçları de bulunuyor.

Çalıştırıcı Holding Umumi Heyet Başkan Vekili Yüce Antrenör ise bir zamanda Ford Otosan Umumi Heyet Başkanı olduğu amacıyla 3 farklı Ford bellik yan aracı kullanıyor. Bire Bir zamanda Fenerbahçe’nin başkanı olan Antrenör, Ford Edge, Mondeo ve hususi iç tasarımlı Tourneo Custom modellerini değiştirerek yeğleme ediyor. Akıbet dönemde favorisi ise Edge modeli.

Sabancı Japondan Almanlara döndü

Sabancı Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Türkiye’da Toyota ile ortak olduğu 2009 yılına kadar Toyota ve Lexus modellerini tercih ederken akıbet 10 yıldır Alman markalı keyif araçlarına biniyor. Etraflı bire bir müddet BMW kullanan Sabancı, sonuç dönemde zırhlı Mercedes Maybach yeğleme fail aksiyon insanlarından.

Şahenk, aşırı aracını ofise çevirdi

Alman Volkswagen Grubu’nun Türkiye temsilcisi olan Tekevvün Grubu’nun patronu Ferit Şahenk de gönül rahatlığı tercihini ölçüsüz aynı ticari araçtan yana kullanmış. Volkswagen’in Caravelle isimli belli belirsiz ticari aracını ölçüsüz bire bir şekilde dönüştüren Şahenk, aracı idarehane namına de kullandığı amacıyla trafikte büyük şen ettiğini söylüyor.

En alçak gönüllü Misyon Pervin

Şans Holding Umumi Heyet üyesi namına çalışmaya devam fail gelişim insanı Amaç Pervin, makam uzlaştırıcı yerine daha alçak gönüllü benzeri otomobili tercih ediyor. Pervin, Volkswagen Passat’a binerken, şoförü olmasına karşın yöre koltukta oturmayı yeğleme ediyor.

Ne patron Ekincilik Bakanlığı önünde ağladı

Katmerli araba sahipleri yayalara henüz az kere veriyor

 

Share: