İtalya’da güneş tacı virüs ölümlerinde ‘sınıf farkı’

İtalya Millî İstatistik Kurumu (Istat) vasıtasıyla hazırlanan rapora bakarak sosyo-iktisadi durumu bağan olanlarda Mart ayında korona virüs zımnında ahiret yolculuğu oranı dahası erkeklerde 1.38, kadınlarda 1.36 adına belirlendi.

Raporda sosyo-soylu erki sınıf göstergesi yerine terbiye seviyesi asıl alındı.

Alt sınıflardakiler ortada ölüm oranının, müstevli dışında dahi genel koca ortalamasından efdal olduğu, geçen yılın Mart ayında bu oranın erkeklerde 1.23, kadınlarda ise 1.08 olduğu vurgulandı.

Istat, ülkedeki sosyal gruplar arasında elhak kâin olan sağlık alanındaki eşitsizliklerin Kovid-19 krizi döneminde elan bile arttığını belirtti.

Bağan gelirli kişilerin salgına alın alınan kısıtlayıcı tedbirler sürerken birlikte harıldamak zorunda kalmaları, sosyal mesafeye olanak tanımayan epey evet bile hareketli alanlarda yaşamaları, ayrıca bağışıklık sistemini zayıflatan ruhsal gerilim kadar etkenlere elan berrak olmaları ihtimallerinin yüksekliği bile vurgulandı.

Raporda, “Düşük eğitim bilimi seviyesi, yetersizlik, işsizlik ve güvencesiz işler keyif üstünde menfi tartı yapar; kardiyovasküler emraz, şeker hastalığı, kronik ast teneffüs yolları enfeksiyonları ve ara sıra tümörler üzere bir nice hastalık riski ile ilişkilidir. Kovid-19’a yakalanma ve bununla angajmanlı ölüm riskini bile artırabilirler” ifadeleri vadi aldı.

İtalya’da serencam yerine Cuma Namazı akşamı açıklayan verilere bakarak salgında ölenlerin sayısı 34 bin 833’e, mecmu hikâye sayısı üstelik 241 bin 184’e ulaştı. Sonuç ayrımsız günde 15 dirilik hayatını kaybetti ve 223 kullanılmamış hikâye kayıtlara geçti.

Yarından itibaren maske tespit etmek mecburi olacak

Elverişsiz dışı yolcularına 3 saatte Kovid-19 testi

Acun genelinde hadise sayısı 11 milyon 205 bini geçti

Share: