İzmir Ticaret Borsası heyeti Ankara’da ziyaretlerde bulundu

İzmir Ticaret Borsası (İTB) heyeti, Ankara’üstelik türlü ziyaretler gerçekleştirdi.

İTB’den yapılan açıklamaya göre, İTB Umumi Heyet Başkanı Işınsu Kestelli, Meclis Başkanı Ömer Gökhan Tuncer, umumi heyet üyeleri ve idari ekipten oluşan borsa heyeti, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci ve Yer Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal’ı görüşme etti.

Bakanlık ziyaretleri kapsamında Icra Vekili Muş ve Bakan Kirişci’ye İzmir Tecim Borsası’nın üzerinde bati adına çalıştığı İzmir Ekincilik Uygulayım Bilimi Merkezi ve Veli Gastronomi Projelerine ait tike yapıldı, sektörel tayin ve önerilere ilgilendiren dosya sunuldu.

Borsa Heyeti, Ahmet Güldal’ı ziyaretinde sıska üzüm ve hububat özellikle olmak üzere, zirai piyasalardaki gelişmeler için düşün alışverişinde bulundu.

Açıklamada görüşlerine vadi verilen İTB Umumi Heyet Başkanı Kestelli, “Ekincilik ülkemiz amacıyla ciddi öneme sahip. İzmir Tecim Borsası yerine ‘Türk Tarımının Silikon Vadisi’ sloganı ile yola çıktığımız İzmir Tarım Uygulayım Bilimi Merkezi Projemiz ile tarımın uygulayım bilimi ile entegrasyonunu sağlayarak ekincilik sektörünün sürdürülebilirliğine ulama koyacağız. Projelerimizin hayata geçmesinde hem Ticaret hem bile Ekincilik ve Orman Bakanlığı tevessül etmek için her iki bakanlığımızın desteği berenarı makro. Ziyaretimizde, tarım ve ekincilik ürünleri ticaretindeki tayin ve öneriler dosyalarımızı dahi temas iki Bakanımıza en fırsatı yakaladık ve düşünüm alışverişinde bulunduk. Kendilerine hem projelerimizin gerçekleştirilmesi sürecinde verdikleri destekler için hem birlikte sülale sahiplikleri amacıyla teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: