İzmir’de göçüm ücretlerine remiks geldi

Anık yaptığı yazılı açıklamada, İzmir Ulaşım Eş Güdüm Merkezi (UKOME) kararıyla göçüm nakil tarifesinin 2 sene sonraları güncellendiğini belirterek, sair büyükşehirlerdeki kabil bodur uzaklık düzenlemesine gidildiğini ve indi-bindi bedelinin 10 teklik olduğunu aktardı.

Yeni tarifenin 11 Ağustos Salı gününden itibaren muteber olacağını tamlayan Hazır, bedel düzenlemesinin 2 almanak enflasyonun yarısı oranında olduğunu vurguladı.

Hazır, akaryakıt, lastik, ihtiyat parça başta başlamak için giderlerdeki artışlar nedeniyle zamdan apayrı dalgalı kalmadığına işare ederek, şunları kaydetti:

“Tıpkı geçmiş kıymet düzenlemesinin yapıldığı Orak Ayı 2018’den bu yana mütemmim enflasyonu TÜFE oranı yüzde 30 civarında gerçekleşti. Kilometre ücretindeki artma ise 2 almanak enflasyonun yarısı oranında, tahminî yüzdelik 16. Hem taksi kullanıcılarını hem de esnafımızı fikren UKOME aracılığıyla böyle tıpkısı bedel güncellemesine gidildi. Göçüm müşterilerimiz ile esnafımızın en çok yüz yüze geldiği bodur meydanlık sorunu da çözüme kavuşmuş oldu. İstanbul’birlikte 2 yıldır, Ankara’da bile 1 yıldır geçerli indi-bindi ücreti ile bu sorun İzmir’da üstelik ortadan kalkacak.”

Share: