İzmir’deki NATO karargahı önünde, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına aksülamel

Vatan Partisi Genel Sekreteri Bağımsız Bursalı ve beraberindeki partililer, İzmir’in Buca ilçesindeki NATO Müttefik Kara Komutanlığı Karargahı önünde, İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasını protesto etti.

Karargah uğrunda toplanan takım, “Kur’an yakanların örgütü NATO’dan çıkalım” pankartı ve dövizleri açıp sav söz atarak İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına aksülamel gösterdi.

Genel Yazman Bursalı, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin NATO’dan çıkması gerektiğini savundu.

İsveç’te, polislerin koruması altındaki büyükelçiliğin önünde tıpkı kışkırtıcının Kur’an yakma girişimini izlediklerini tamlayan Bursalı, şöyle konuştu:

“Bu eylem İsveç’in ötesinde Atlantikçilerin, NATO’nun, uygarlık düşmanlarının kimliğini aynı el elan göstermiştir. Kur’an yakma girişimi de ayrıksı aynı açıdan NATO’nun kimliğini bir sefer daha ortaya çıkarmıştır. NATO, Kur’an-ı Kerim’i yakmaya kalkanların insanlığa saldırış örgütüdür. Türkiye’ye karşı hamle örgütüdür. İslam’a ve mazlum milletlere karşı atılım örgütüdür. Hep değerlerimize, kutsallarımıza, kimliğimize karşı bire bir hamle örgütüdür. Türkiye’deki NATO’culara sesleniyoruz. NATO’da kalmakta ısrar eden, NATO’yu Türkiye’nin güvenlik şemsiyesi olduğu masallarını anlatan hayalperestlere sesleniyoruz. Siz bibi hararetli NATO zinde Türkiye’dir diyerek, o Kur’an yakanların cehenneminin Türkiye’yi sarmasına misil veriyorsunuz.”

Share: