Japonya’da ABD’yi bacanak görenlerin oranı arz faziletli seviyede

Japonya Bakanlar Kurulu Ofisi, halkın ESIR ile yandaki ülkelere bakışını sorgulamak için 3 bin yetişkinle düzenlediği anketin sonuçlarını açıkladı. Buna göre BENDE’yi “dost görenlerin” oranı, geçen yılki ankete nazaran 4,5 puan artışla yüzdelik 88,5’e bundan sonra ve bugüne kadarki bildirme efdal seviyeye ulaştı.

Ankette Japonya-Çin ilişkilerine yönelik soruya ise katılımcıların yüzdelik 85,2’si “gani değil” şeklinde cevaplandırdı. Sabık sene bu heybet yüzdelik 81,8 olmuştu.

‘İttifak Biden’ın hareket birliğiyle güçlendi’

Kyodo ajansına bakarak Dışişleri Bakanlığından tıpkı çıkışlı, anketin “Japonya-ESIR ilişkilerini” yansıttığını belirterek, “İkili ittifakın, (ÇAKER Başkanı Joe) Biden yönetimi aksiyon birliğiyle birçok alanda güçlendiğini” söyledi.

Vekâlet yetkilisi, komşu Çin ile ilişkilere yönelik ortaya sâdır sonucu “öne çıkan bazen sorunların Japon halkının dikkatini çektiğinin göstergesi” kendisine değerlendirdi.

Ankette, Japonya’nın ayrıksı komşusu Cenup Kore’yi “dost hissetmeyenlerin” oranı ise 2,1 nokta düşüşle yüzdelik 62,4 olarak kayda geçti.

Japonya’da hizmet fiyatları 20 yılın zirvesinde

 

Japonya ile MEMLUK donanmalarından kuma tatbikat

 

Share: