Japonya’da halkın yüzde 87’si Tokyo Olimpiyatları’ndan endişeli

Kyodo ajansının anketinde katılımcılara 23 Temmuz’de başlayacak Tokyo Oyunlarına müteveccih değerlendirmeleri, peyrev alınmama kararı, hükümetin Kovid-19 tedbirleri ile Tokyo’daki OHAL soruldu.

Buna göre katılımcıların yüzde 67,9’u doğru turnuva öncesinde, halihazırda başkent Tokyo ile çevresindeki Kanagawa, Saitama ve Çiba eyaletlerinde Kovid-19’a alın uygulanan alışılmamış halin verimliliğinden işkil ediyor.

Katılımcıların yüzde 58,5’i, olimpiyatlar öncesi, mevki geneli Kovid-19 aşılama kampanyasının yeterli düzeye erişmediğini savunurken yüzdelik 64,2’si hükümetin Kovid-19 sınırlamalarını desteklemediğini söyledi.

Tokyo 2020 Organizasyon Komitesinin turnuvanın seyircisiz düzenlenmesi kararını katılımcıların yüzde 43,6’sı akla yatkın buldu, yüzde 23,6’sı ise beş altı dahi olsa peyrev akseptans edilmesi gerektiğini bildirme etti.

Yaklaşık 2 bin kişinin dahil edildiği ve katılımcıların yüzde 87’sinin “bire bir şekilde endişeli” olduğunu ortaya koyan ankette, katılımcıların yüzdelik 31,2’si ise Tokyo Olimpiyatlarının tahrip edilmesi gerektiğini savundu.

Tokyo Olimpiyatları’nın fek edilmesi amacıyla 450 bin imza toplandı

 

Share: