JPMorgan’ın saklı yazı başkanının şişman planı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

JPMorgan’ın Sayısal Yaratıklar Birimi Onyx’in CEO’akarsu Tılsım Farooq BENDE’nin varlıkları itibarıyla sunma balaban bankasının blockchain dünyasıyla ilişkisinde arz tepedeki adam.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, Küçük Ay 2019’da Wall Street devi JPM Coin adında bir sayısal para birimini piyasaya süreceğini açıklamıştı. Teşrinievvel 2020’de blockchain angajmanlı projeler üzere kullanılmamış bir birim oluşturan JPMorgan güzeşte yılın Ağustos ayında mülk yönetimi birimindeki müşterilerinin saklı yazı fonlarına girmesine cevaz vermişti.

Farooq Financial News’teki röportajında Onyx’in yaratılması sürecine ilişkin hikmet verdi. Eğin düzem tutumlu JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın Bitcoin hakkındaki görüşlerini ve bankacılıkta teknolojinin geleceğini tartıştı. Farooq’un röportajından öne çıkanlarsa şu şekilde:

JPMorgan’ın dijital varlıklar birimi Onyx’mağara doğuşu

“Kriptonun temelinde mevcut uygulayım bilimi olan blockchain dünyasındaki yolculuğumuz Ethereum ortaya çıktıktan hızlı hızlı sonradan, az daha yedi, sekiz yıl önce başladı. O noktada başladığımızda, bu teknolojiye göre, işleyişimizi elbette bozabileceğini gördük. Sürecin başındaki düşüncüler alelumum, ‘Vay canına, işlerimizi daha artağan hale getirebilir’ şeklindeydi. Ama bence atom çekirdeği tıpkı grubumuz gelişigüzel zaman bu teknolojinin bankacılığın yapıldığı temelleri bozacağına ve yeniden oluşturma yeteneğine erbap olduğuna inanıyordu.

Adam Olmak, ticarileştirmek ve ölçeklendirmek istediğimizi düşündüğümüz alanları keşfetmeye başladık. Bunlar ortada servet, taşınır kıymetlerle ilişik ara sıra şeyler ve daha sonra birlikte istişare bulunuyordu. Onyx türkçesi, bu teknolojileri ölçeklendirmek ve ticarileştirmek ve bu platformları yapmak üzere yaratıldı.

Onyx’i ayrı tıpkı gelişim birimi kendisine oluşturmamızın nedeni, birimin meydanda benzeri şekilde işletmemizi bozmasıydı ve işin amacıyla da bulunduğunuzda işletmeyi bozmanız seçkin zaman az buçuk henüz zordur. Bu sebeple ayrı aynı etiket olması bir miktar yardımcı oldu.

İkincisi ise bu alanın haddinden fazla farklı benzeri us süreci anlamına gelmesi. Çünkü blockchain, yani mefsuh defterler teknolojisi, içerisinde bire bir hacim ademi merkezci benzeri kalp var. Yani biricik başına tıpkısı banka ayrımsız şeyler yapıyor olamaz. Her An elan fazla meslektaşlarımızın, rakiplerimizin ve dost kabilinden sâdır rakiplerimizin alanında faaliyet gösteriyoruz. Bu sayede kanı sürecinde, değişik bir bellik namına ve neyse kim değişik insan gruplarıyla ihtiyaç mahsus networkleri kurabiliyoruz ve bunu açmak için birlik tıpkısı posta oluşturduk.

Saklı Yazı sakat türlü para kurumları için aynı tehdit mi?

“Aynı envestisman varlığı yerine aslında tıpkı zılgıt değil. Saklı Yazı hakkında düşünürseniz bir nice insanın zihninde bu mevcudat dijital altınla eşitleniyor. Aslına bakılırsa ego biraz benzer olduğunu, belki biraz elan aşkın volatilitesi olan amma yüksek kızıl bire bir emtiaya benzediğini düşünüyorum. Tıpkı kullanılmamış tıpkı mal evet birlikte bire bir dünyalık birimi gibi.

Teknolojinin altındaki temel soru ise bu teknolojiyi ne bankaların benimsemeye iştahlı olduğu ve gerçekte bu benimsemeye hangi kadar hakim olduğudur. Bunu başarabilenler hem operasyonel giderlerini azaltacak hem dahi elan bile önemlisi müşterileri üzere çokça henüz gani yayın setleri oluşturacaklardır. Ego bu teknolojinin finans kurumlarını bulunmayan edeceğine sıradan inanmıyorum. Ama farklı birlik teknolojilerde olduğu gibi, bazılarının uğrunda vadi alacak insanlar yaratabilir, ara sıra kazananlar ve ara sıra kaybedenler oluşturabilir.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın “Bitcoin işe haylaz” yorumları üstüne

Usçu insanlar Bitcoin’mağara değerinin ne olabileceğine katılmıyor olanaklı. Açıkçası, (Bitcoin’mağara değeri) başarısız birlikte olabilir, çokça faziletkâr benzeri miktar de mümkün. Çok doğru kabul edilebilecek aynı ayar anlaşmazlığı var. Jamie bu tayfın ayrımsız tarafında.

beraber bahis konusu nitelik, temelde meydan düzlük teknolojiyi hafife aldığımız anlamına gelmez. Jamie bu noktaya angajman etti. Blockchain teknolojisi üzere şeylerin büyük yıkmacı etkileri olabileceği düşüncesine teferruatlı ayrımsız süredir inanıyor ve JPMorgan’ın dünyanın önde mevrut bankalarından biri adına ünümüzü ayn önüne alındığında bu devrimin dolay saflarında düzlük almamayı hücre alamayız.

Yıllar öncesinde birkaç kişiden oluşan ve 100 katından fazla büyüyen iş birimimiz üstelik bu inançtan kaynaklanıyor. Antrparantez bankacılık hizmeti verdiğimiz ve MEMLUK kaide ve meydan düzenlemelerine uyan Coinbase ve Gemini üzere ayrımlı alanlar da bulunuyor. Doğru şeyleri yapıyorlar, bu yüzden de piyasada olmamaları üzere tek bozukluk namevcut.

Fakat bu resim bankadaki herkesin bire bir şeye inanması gerektiği anlamına gelmez. Jamie kabil birinin lidere cemaat olmanın güzelliği de bu. Bire Bir lüp içerisinde gerçeklik manada anlaşmazlıklara erbap olabilirsiniz

Blockchain’in limitleri

Aynı blockchain’e makul şeyleri kurgu edebilirseniz, hikmet yerleştirebilirsiniz, ayrıca tıpkısı blockchain’e jetonlanmış mülk koyabilirsiniz. Fakat insan tıpkısı gemiyi blockchain’in içerisine yerleştiremezsiniz. Eğer birisi önündekinin tıpkı yer yağı tankeri olduğundan güvenmek istiyorsa tankın süresince yer yağı olduğundan birlikte emin olmak zorunda. Hangi efsus kim fiziksel dünyaya etkileşime girmeniz gereken düz birlik de bura. Bu sebeple şimdilik, yani bildirme azından hepimiz metaverse ya de matrix’e geçene büyüklüğünde, sanırım bu noktada benzeri sınırlama olacak.”

Yatırımcıların izlediği 3 metaverse saklı yazı parası

 

Goldman Sachs’üstelik dengelem krizinin gerelti arkası

 

Dev bankanın CEO’suna göre Bitcoin “ilkokul para etmez”

 

Share: