Kahramanmaraş’ın ilçelerinde 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset kutlandı

Kahramanmaraş’ın Afşin, Andırın ve Çağlayancerit ilçelerinde 24 Kasım Öğretmenler Haset törenle kutlandı.

Andırın ilçesinde Hükümet Konağı uğrunda düzenlenen törende, İlçe Milli Terbiye Müdürü Aykut Türkmen marifetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının arkası sıra istinkâf etmek duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Türkmen, burada programa katılan öğretmenlerin gününü tebrik etti.

Program henüz bilahare Şehit Yasin Höbek Yatılı Kesim Ortaokulu Konferans Salonu’nda devam etti.

Çağlayancerit ilçesinde bile 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü zımnında Çağlayancerit Kaymakamlığı uğrunda merasim düzenlendi.

Törende gocunmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. İlçe Milli Terbiye Yüksek Öztürk, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Daha sonradan Ömer Günahsız Çıpa Leyli Bölge Okulu’nda devam eden törende, günün mazmun ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı, şiirler okundu.

Öte yandan İlçe Milli Yetişek Müdürlüğü ile İlçe Gençlik ve Spor kaza Müdürlüğü yoluyla günün anısına düzenlenen voleybol turnuvasında Çağlayancerit Ortaokulu bir numara oldu.

Afşin ilçesinde ise Hükümet Konağında gerçekleştirilen törende İlçe Milli Terbiye Müdürü Fatih Anif, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra etkinlikler, Sebahattin Atalay Firez Merkezinde bitmeme etti.

Programa, Afşin Kaymakamı Ahmet Can Bulak, Afşin Belediye Reisi Mehmet Fatih Atılganlık, İlçe Güllabi Komutanı Binbaşı Müstakil Gümüşay ile öğrenciler katıldı.

Share: