Kanseri hapla durdurdu!

Kemoterapiyi tarihi gömen kullanılmamış sulp çare ‘hap’ şeklinde ve berbat olacak.

Dünyanın hatırlı amansız hastalık araştırma merkezlerinden biri akseptans edilen Londra Imperial College Kanser Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Mustafa Camgöz, kanserin dağılmasını yasaklayıcı, solid tümörlerin yayılmasına serencam verecek eskimemiş döl benzeri derman geliştirdiklerini, gelecek sene klinik deneylere başlayacaklarını açıkladı.

YAYILMA ÖLDÜRÜYOR 

film yıldızı’a konuşan Prof. Camgöz, “Kanser hastalıklarında ölüme nöbet açan asıl hastalık kanserin yayılmasıdır. Bizim hedefimiz da tümörleri koparmak hesabına yayılmasını geciktirmek. Böylecene kanseri ölümcül çor olmaktan çıkarıp, ‘gelişigüzel yaşanabilir’ ayrımsız süreğen çor haline getirmeyi hedeflendik. Bu kullanılmamış tohum ilaçlarla amansız hastalık, diyabet, astım, kalpte dizem bozukluğu kabil tehlikeli, ancak ‘birlikte yaşanabilir’ ağıl gelebilecek” dedi.

12 YILDIR ÇALIŞIYORUZ

Kanserin yayılmasını önleme fikri üstünde 12 yıldır çalıştıklarını anlatan Prof. Camgöz, tekniği şöyle anlattı: Evvel mekanizmayı keşfettik, sonra bunu ilaçla pekâlâ kontrol edebileceğimiz üzerinde çalıştık. Benim sinir bilimi uzmanlığımla onkolojiyi birleştirdik. Bu bize kanserin kullanılmamış tıpkı resmini çizdi. Yayılan amansız hastalık hücrelerinde ‘hiperaktif’ faaliyet sinyalleri geliştiğini gördük. Tutarak hastalığında üzeri lacerem kontrolden çıkarsa, kanserde de tıpkısı hareketler gördük. Hiperaktif hücreler etraflarını sindirip yayılıyorlar. Bulduğumuz deva bu hiperaktiviteyi bloke ediyor, tümörlerin yayılmasını durduruyor.

5 YIL İÇİNDE KULLANIMA HAZIR

Prof. Camgöz, “Eskimemiş sulp ilaçlar, 40 yıldır çalıştığım Imperial College’bile geliştirildi ve patentlendi. Kullanılmamış deva toksik değil ve kimyasal tedavi kadar bayıltan etkisi namevcut. 5 sene zarfında da tesirlerini göreceğiz. Hap şeklinde olacak yıpranmamış kanser ilaçları fiyatlı kaçınan” müjdesini verdi.

Dünyanın tanıdığı kanser uzmanı

Lefkoşa tevellütlü 58 yaşındaki Prof. Mustafa Camgöz, 1970’te eğitime başladığı Imperial College’da fizik okudu, arkası sıra biyofizik ve biyo-tababet doktorası yaptı. 1995’te Nöro-biyoloji profesörü olan Camgöz, ‘amansız hastalık biyolojisi’ alanında da profesörlük aldı. 40 yıldır Imperial College’üstelik araştırı yapan Prof. Camgöz, prostat ve bicik kanseri tedavisine müteveccih buluşlarıyla adını duyurdu.

MİHRİŞAH SAFA / FILM YILDIZI

Share: