Karabük, 11. Avrupa İşitme Engelliler Uçan Top Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak

11. Avrupa İşitme Engelliler Uçan Top Şampiyonası, 11-22 Temmuz’üstelik Karabük’te düzenlenecek.

Organizasyonun lansman toplantısında mütekellim Vali Fuat Gürel, 2022’de 10 binin üzerinde sporcuyu Karabük’te ağırladıklarını söyledi.

Karabük’te daha ilk uluslararası tıpkısı tertip yapılmadığını tamlayan Gürel, “İnşallah salon alanında bire bir arsıulusal etkinliği yapmanın heyecanını sizlerle paylaşmış olacağız. Karabük yerine iri benzeri üstünlük olan Avrupa Şampiyonası, ilimizde düzenlenecek evvel uluslararası salon organizasyonu olacaktır.” diyerek konuştu.

Gürel, şampiyonanın Karabük’te düzenlenmesi için lüzumlu yapı altyapısının kazandırılmasında katkılarından kıran Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na teşekkürname ederek, “İnşallah bu etkinliklerle birlikte ‘Spor Şehri Karabük’ adına fena hâlde tıpkısı avantaj elde edeceğiz. imdi çokça henüz nazik etkinliklere dahi bu tecrübelerle familya sahipliği yapmaya bitmeme edeceğiz. Şampiyonanın Karabük’te yapılması amacıyla emeği sabık herkese teşekkürname ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Selek Vural bile Karabük’ün uçan top branşının “evi” olduğunu dile getirdi.

Brezilya’birlikte düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları (Deaflympics) öncesi voleybol branşının az daha hep hazırlık kamplarının Karabük’te yapıldığını belirten Vural, şunları kaydetti:

“Sporcularımız, Karabük’te haddinden fazla ongun bir hazırlık devresi geçirdi. Olimpiyatlarda tarihi ayrımsız rekor kırıp hem kadın hem de erkelerde olimpiyat şampiyonu adına yurda döndüler. Asgari 12 takımın olacağı, 8-10 gün arası burada yabancı sporcularımızı mihman edeceğimiz iyicene berenarı geçireceğiz.”

Share: