Karadeniz’in incisine ecnebi ilgisi

Trabzon, sonuç yıllarda turizmin birlikte emlak yatırımında bile yabancı turistlerden umu görüyor. 

Doğal ve tarihi güzellikleri, ılıman iklimi, yaylaları ve dernekevi lezzetleriyle öne çıkan Trabzon’u yılda 2 milyonu fazla turist musahabe ediyor.

Turizmin gelişmesi, yabancıların kentteki emlak yatırımlarının de artmasını sağladı.

Trabzon Tecim ve Endüstri Odası (TSO) Umumi Heyet Başkanı Suat Hacısalihoğlu, AA muhabirine, Trabzon’un Türkiye’birlikte yabancıya konut satışında yıllardan beri civar sıralarda olduğunu söyledi.

Kentin bu sene bile civar sıralardaki yerini koruduğunu dile getiren Hacısalihoğlu, “Trabzon’dahi yabancıya ev satışında yalnız ağustos ayında sabık yılın bir dönemine göre yüzdelik 60’lık ayrımsız artım söz konusu. 8 aylık ortalamada birlikte yüzdelik 25’lik bire bir artım var.” ifadelerini kullandı.

Hacısalihoğlu, yeni yapılan düzenlemeye bile dikkati çekerek, “Şu anda 250 bin dolarlık konut kayran yurttaşlık hakkı alıyor. Bu bire bir avantajdı, bundan sonra dahi üstünlük olacağını düşünüyoruz. Bunun sektöre üstelik cesim tıpkısı katkı sağladığını söylemekte yarar var.” dedi.

Trabzon yabancıya bölük satışında Türkiye’üstelik 7. tam

Hacısalihoğlu, Trabzon’un yabancıya ev satışlarında Türkiye’birlikte 7’nci sırada olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bölük satışlarında yabancılarla olan ilişkilerimizi henüz müstakbel seviyeye getirmemiz gerekiyor. Onlara komşuluk ilişkilerinin bereketli olduğunu göstererek daha aşkın konut satışını hatırlamak hesabına bunu reklam ara bulucu adına kullanabiliriz. bu haysiyetle geleceğe dönük beher göz kayran özlük ülkesinden benzeri başkasını bölgeye çekebilir. Bu işin zincirleme reaksiyon adına sürdürülmesi için bizim ilişkilerimizi haddinden fazla bereketli tutmamız gerekiyor. bu bakımdan göz satıcılarımıza ve inşaatçılarımıza haddinden fazla hareket düşüyor.”

Share: