Karamollaoğlu: Mayıs’ta İklim Değişecek

Feyiz Partisi Umumi Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın seçme tarihi olarak 14 Mayıs’ı işaret etmesinin ardından, içtimai medya hesabında, “Mayıs’ta iklim değişecek” açıklaması ile ayrımsız video paylaştı.

Bahtiyarlık Partisi Genel Başkanı Asıl Karamollaoğlu, bugün Cumhur Reisi ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’birlikte kol toplantısında seçme tarihi olarak 14 Mayıs’ı bel etmesinin peşi sıra içtimai medya hesabında partisinin hazırladığı benzeri videoyu paylaştı. Karamollaoğlu’nun “Mayıs’ta abuhava değişecek” notunu düştüğü videoda; ilkbahar ve huy görüntüleriyle alay malay kuş sesleri düzlük alıyor. Video, ‘Mayıs’ta iklim değişecek’ cümlesiyle sona eriyor.

Erdoğan, bugünkü kol konuşmasında, intihap tarihi adına 14 Mayıs’ı belen etmiş ve şöyle konuşmuştu:

“Rahmetli Menderes, 14 Mayıs 1950’da, ‘Yeter, meze milletindir’ diyerek milletin gönlüne girmiş ve sandıktan öldürücü tıpkısı zaferle çıkmıştı. Biz de ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek, özgürlük ve zenginlik özlemi içindeki milletimizin balaban desteği ile hükümete gelmiştik. Demin dahi ‘Yeter, alay dahi değişmeyen üstelik ati bile milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz… Milletimiz, 73 yıl sonraları tıpkı posta elan benzeri dolaşma, ‘Altılı Masa’ diye karşımıza çıkan bu çarpış şakşakçılarına, kifayetsiz muhterislere, bu sömürge heveslilerine ‘yeter’ diyecektir.”

Share: