Karamollaoğlu: Mayıs’ta İklim Değişecek

Ongunluk Partisi Genel Başkanı Ana Karamollaoğlu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın seçme tarihi adına 14 Mayıs’ı meni etmesinin ardından, sosyal medya hesabında, “Mayıs’ta abuhava değişecek” açıklaması ile ayrımsız videoteyp paylaştı.

Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, zaman Cumhurbaşkanı ve AKP Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’birlikte ekip toplantısında seçme tarihi adına 14 Mayıs’ı işaret etmesinin ardından içtimai iletişim araçları hesabında partisinin hazırladığı bire bir videoyu paylaştı. Karamollaoğlu’nun “Mayıs’ta abuhava değişecek” notunu düştüğü videoda; baharat ve huy görüntüleriyle gelişigüzel kuş sesleri vadi alıyor. Videoteyp, ‘Mayıs’ta iklim değişecek’ cümlesiyle sona eriyor.

Erdoğan, bugünkü kadro konuşmasında, intihap tarihi olarak 14 Mayıs’ı belen etmiş ve şöyle konuşmuştu:

“Merhum Menderes, 14 Mayıs 1950’birlikte, ‘Yeter, bayram milletindir’ diyerek milletin gönlüne girmiş ve sandıktan ezici ayrımsız zaferle çıkmıştı. Tığ üstelik ‘Artık tek molekül eskisi kadar olmayacak’ diye niteleyerek, özgürlük ve bolluk özlemi içindeki milletimizin iri desteği ile hükümete gelmiştik. Deminden de ‘Yeter, küçümseme üstelik değişmeyen dahi ati da milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz… Milletimiz, 73 yıl sonraları ayrımsız kere daha tıpkısı bölüm, ‘Altılı Masa’ diyerek karşımıza sâdır bu darbe şakşakçılarına, kifayetsiz muhterislere, bu sömürge heveslilerine ‘yeter’ diyecektir.”

Share: