Kat kadar teraslarda taşkın ve esenlik deminden Nişantaşı’nda buluştu

Dünyada tüketici beklentilerinin değişimi, müstevli etkisi, konfor anlayışının artması kabilinden etkenlerle lüksün dahi tanımı bundan sonra değişti. Bundan 20-30 yıl geçmiş merkezi bölgelerde yıpranmamış bir yapı katmerli olmaya yeterli iken günümüzde tüketiciler çıktı kullanılmamış ve çılgın kavramları ile dahi yetinmeyip kendilerine ‘’lüksün ötesinde’’ henüz zinde argümanlar sunulmasını istiyor.

DAP Çatı üstelik bu beklentileri görerek, ‘’lüksün ötesinde’’ tasarladığı yeni konseptini Nişantaşı’na getiriyor.  Türkiye’nin dünyaya açılan yüzü olarak sanatın, modanın, lüksün merkezi konumunda olan Nişantaşı’nda ‘’lüksün ötesinde’’ bire bir yaklaşımla sunulan Nişantaşı Koru projesini ve bir evi ‘’lüksün ötesinde’’ fail 5 kriter ise şu şekilde:

1. Bir Numara ölçüt, şehrin merkezinde dünyaca ünlü ve doğru bir semtte yer alması

Nişantaşı Koru projesi, iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’un merkezinde, şehir dışından evet da yurtdışında gelenlerin de katiyen musahabe etmeden dönmediği dünyanın yer güzel ve prestijli semtlerinden Nişantaşı’nda yer alıyor. Lokasyon namına Amerikan Hastanesi ile Ihlamur Kasrı beyninde düzlük kayran proje, Dünyanın önde gelen ötede ve prestijli markalarının saha aldığı Abdi İpekçi Caddesi’hangi 650 metre, City’s Aksata Merkezi’hangi ise 300 metre mesafede bulunuyor. Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kabil lüksün zirvesindeki markalara üstelik deyim yerindeyse “husus komşusu’ konumunda.

Uluslararası taşınmazlar firması Cushman&Wakefield’in 65 ülkenin 330 ahzüita caddesini sıraladığı araştırmada ilk 10’dahi vadi düzlük Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Şöhret Francisco’daki Union Square ve New York’taki 5. Cadde’yle bir kategoride düz alıyor.

2. ‘’Lüksün ötesinde’’ aynı evin ikinci kriteri ise eşine az rastlanır, vabeste sayıda tıpkısı yapıya ehil olması

Mücevher kabil eşine az rastlanır, sınırlı sayıda kişinin sahibi olabileceği tıpkısı proje olan Nişantaşı Koru, 25 dönüm yer üstünde çabucak 160 seçkin kişiyi imtiyazlı aynı yaşamla buluşturuyor.  Bostan villa konforunu Nişantaşı’nda şehrin kalbine ilk defa taşıyan projede dairelere çatı girişi ile gelişigüzel bahçeden bile girilebilirken, balkon villalarda ise mimaride doğanın iyileştirici gücü dolay plana çıkarılıyor.

3. Üçüncü kriterimiz ise katmerli havza mantığıyla düşünülmüş, kişiye özel basamak seçenekleri olması

Tüketicilerin ekstrem beklentilerini baştan tanımlayan Nişantaşı Koru projesinin yeryüzü balaban ayrıcalıklarından biri erdemli tavanlar, açık balkon ve bahçeler, geniş salonlar, geniş ve konforlu odalar ve mutfaklar…

Şiddetli mıntıka mantığıyla tasarlanan Nişantaşı Koru’dahi 6. katta dairenize hususi Argıt nezaretli ebediyet havuzları, 8 metreye varan tavan yükseklikleri, bahçe villa ve ayazlık villa konsepti ile daire büyüklüğünde teraslar hayatınızı genişletiyor.

Nişantaşı’nın dokusuna uyacak, insanın içini anahtar mimari detaylar içeren proje, degaje ve gür dirim alanları yanı sıra zata mahsus sonuç paye rastgele hizmetleri lüksle harmanlayarak sunuyor.

4. Dördüncü ölçüt ise, tıpkısı miras gibi babadan oğula geçecek, bulunduğu şehre değer katacak nadir bir laf eseri niteliğinde olması...

Proje geliştirdiği bölgelerin karakteristiğine akıllıca, yenilikçi projelere imza atan Dap Yapı, her detayın titizce düşünüldüğü Nişantaşı Koru projesinde lüksü yeniden tanımlayan ayrıcalıklarıyla, nesilden nesile miras kalacak büyüklüğünde zer benzeri proje sunuyor.

5. Beşinci ve sonuç kriter ise elbette ‘’metin familya’’ kriterleri…

Dap Çatı, hep dünyayı etkisi altına düzlük Covid-19 süreciyle gelişigüzel, Çekmeköy’birlikte 58 bin 300, Nişantaşı’nda 18 bin şahsiyet tasavvur kitlenin beklentilerini dinleyerek Türkiye’dahi ve Dünyanın türlü ülkelerinde tescillenmiş ‘’Metin Eş’’ konseptini geliştirdi. ‘’Metin Aile’’ konseptinin ilkini, Çekmeköy Ormanköy projesiyle gerçekleştiren DAP Çatı, aynı konsepti şimdi Nişantaşı’na taşıdı. Başta Ihlamur Kasrı koyulmak üzere komşusu olunan 60 bin metrekare alana ehil adeta banal bire bir orman olan koru alanından mevrut mübarek müvellidülhumuza yardımıyla, şehrin merkezinde faal ve konforlu bir dirim sunacak.

Ayrımsız habbe dimdik olması için 5 kriteri karşılaması gerekiyor:

1- Birincisi faziletkâr katlı olmayacak. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere mıhlı ev diyoruz.

2- İkincisi teras, teras ve bahçe… Dosdoğru evler bostan yoksa teras, teras de veremiyorsanız kesinlikle degaje balkona eş olmalı. Nişantaşı projemizi, tamamen tıpkısı ‘villa bostan’ ve kişiye özel detayların düşünüldüğü ‘şiddetli havza’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil düzlük … Yapılan çalışmalar gösteriyor yeşillikler zarfında yapılan spor aktiviteleri vakayiname hastalıklara birlikte gür geliyor. Biz bu anlamda ağız ağıza ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın bildirme yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Mıhlı Familya’ dediğinizde, seçme dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki afiyet kriterlerine makul namına tasarlanması ve kesinlikle birbirinden ‘mutlak’ olması ve natürel havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve akıbet ölçüt ise en üst yer sarsıntısı yönetmeliğine göre mensur ediliyor olması.

‘’Zinde Sülale’’ konseptinin en mefret kriterlerinden biri olan yer sarsıntısı konusuna ilgi çeken DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Yılmayan, “DAP Çatı’nın bundan geçmiş hayata geçirdiği kamu projelerde olduğu gibi Nişantaşı’nda da bire bir numaralı önceliğimiz deprem güvenliği” ifadelerini kullandı. Nişantaşı’ndaki mevcut bölük stokunun sayı farkı yaşının 50 ila 60 sene arasında değiştiğine özen calip Nur Yılmaz,” Depremden korunmanın benzeri numaralı koşulu, en son güncellenen zelzele yönetmeliklerine uygun sakıncasız binalarda gitmek. Nişantaşı Koru projemizde, kasaba dostu ve Nişantaşı dokusuna değer, deprem güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. Özetle; gereç, stator ve hal anlamında depreme cebin dünyanın en son teknolojilerini kullanarak geliştirdiğimiz aynı proje” şeklinde konuştu.

 

Mimarisi ve tasarımı ile yıllar boyunca değer kazanacak bire bir proje geliştirdiklerini tamlayan Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmayan, “İlk günden beri, yatırım yaptığımız bölgelere değer katma vizyonuyla debi eden benzeri geliştirici adına, benzer projeler geliştirdik. Yaptığımız hareket esasen kıtipiyoz kum tanelerinden büyük sanat eserleri tahsis etmek…Nişantaşı Koru projesiyle dahi bu anlamda nesilden nesile bırakıt olarak bırakılan, dünyada parmakla gösterilecek ve yıllar süresince değerini koruyacak benzeri yapıt geliştirdik. DAP Çatı’nın yenilikçi vizyonuyla Emlak Basamak güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan dünya başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene sonraları birlikte değerine derece katacak elmas kadar nadir benzeri işaret olacak.” İfadelerini kullandı.

LÜKS BÖLGE MANTIĞIYLA, KİŞİYE ÖZEL ANALIZÖR

Nişantaşı projesindeki üniteler, tamamen çılgın tekne mantığıyla malzemelerin birbiriyle uyumlu olduğu, yaşam alanlarının bildirme eli nimetli şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde dizayn edildi. Projede mutlak departman sayısı birlikte birkaç tutuldu. Tekmil yüksekliği 5 ila 10 itmam ortada sınırlandırıldı. Konutlardaki tavan yüksekliği ise minimum 4 metre namına planlandı. Bu sayede erdemli tavanlı, ongun ve insanın içini açan hayat alanları tasarlandı.

NİŞANTAŞI’NDA BİR İLK BOSTAN VİLLA KONSEPTİ

Basamak ve yaşam alanı anlamında Nişantaşı’nda, sıfır tıpkısı lüksü getiren Dap Çatı, bostan villa konseptinide Nişantaşı’nda benzeri önceki namına sunacak. İster binadan isterseniz bahçeden evinize gireceğiniz, çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda geçenek geçireceğiniz, doğayı ve lüksü villa konforunda, Nişantaşı’nda yaşanacak evler.

DAİRE KADAR TERASLAR

Projede doğanın ‘düzeltme’ gücünün ön plana çıkarıldığı Dap Yapı Nişantaşı Koru projesinde saf çekicilik ve bereketli müvellidülhumuza; kat büyüklüğünde olan villa konseptindeki teraslar, salonlar, akak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Ilkin Ihlamur Kasrı başlamak amacıyla komşusu olduğunuz 60 bin metrekare alana erbap adeta oldukça tıpkısı orman olan koru alanından gelen mübarek müvellidülhumuza sayesinde, şehrin merkezinde olmanıza rağmen, kendinizi ormanda yaşıyormuş gibi tüvana hissedeceksiniz.

Adına bakarak salonunuzdan terasınıza geçip, misafirlerinizle sevinçli koru ve Derbent manzarasına cebin dörtköşe sohbetler edebilir, namına bakarak üstelik akak odanızdan terasınızdaki havuza geçip güne spor yaparak başlayabilirsiniz. Mutfaklardan hem salonlara hem birlikte teraslara ulaşılmasıyla adeta bire bir teknede yaşar kabil Nişantaşı’nın kalbinde seçme detayı özenle düşünülmüş, hususi müfrit konseptini Nişantaşı’nda hayata geçiriliyor

Share: