Kendine güvenen iş kadınları!

Kendilerini şirketin tıpkı parçası namına gören kadın çalışanlar, kurumlarında ince vadeli gelecek planı yapmaya 5 intaç elan öğür. Y nesli ise kartvizitlerdeki unvanlara değil, eyleme derece veriyor.

Hava kültürü gelişimi alanında bölüm ve çap bağımsız milletvekili umum şirketlere mükemmel aksiyon yerleri mensur etmeleri üzerine destek veren araştırı ve müşavirlik kurumu Great Place To Work Enstitüsü, Best Workplaces for Women araştırma sonuçlarını açıkladı. 400 bin eş çalışanın katıldığı araştırı, kadınların hisse senedi hayatındaki rolüne ilgilendiren kebir verileri içeriyor. Liderlik, imtina etmek, harbilik, hareket olanakları ve kişisel destek kadar faktörlerin değerlendirildiği ve bildirme birkaç elli avrat çalışanın istihdam edildiği şirketlerin yer aldığı araştırmaya göre, sunma ferah işveren şirketlerindeki avrat çalışanların yüzdelik 95’i şirketlerine cüret duyuyor.

Kendilerini takımın cins üyesi hisseden kadınların kariyer planı henüz ince

Great Place to Work İletişim ve Pazarlama Müdürü Volkan Tarsus, gelişim hayatı ve içtimai yaşamda kadınların değer ahzüita görmesi, henüz zinde olması ve daha gür şartlarda hayat göstermesi için müteharrik GittiGidiyor Women’s Initiative Network’ad (WIN) düzenlediği panele katıldı. GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı’nın yönettiği, sosyal eşey eşitliğine ve gelişim yerinde eşey çeşitliliğine dikkat çeken “Farkına Nezaret, Farkına Var” başlıklı panelin katılımcıları beyninde Betek Grubu Umumi Heyet Başkanı Flaş Akpınar ve HP Türkiye Umumi Müdürü Sürgün Akdede bile kayran aldı. Paneldeki konuşmasında avrat çalışanlar özelinde gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları için bilgelik veren Tarsus, “Kendilerini şirketin aynı parçası namına gören avrat çalışanlar, kurumlarında tafsilatlı vadeli gelecek planı yapmaya 5 hatim henüz alışmış. Türkiye’deki şirketlerde bu oran 6,8 kata yükseliyor. Ayrıca kadınlar yoluyla tam bire bir aksiyon yeri adına tanımlanan gelişim yerlerinde, iş ortamındaki insani ilişkiler dahi müspet yönde gelişiyor. Çalışanlarına ayrım yapmadan davranan şirketler, müteharrik verimliliğini artırırken, kazançlı performanslarını yükseltiyor ve rekabette öne geçiyor.” dedi.

Çalışanlara cinsiyete bakılmaksınız adil davranıldığını düşünenlerin oranı % 87

Eşey ayrımı konusuna değinen Tarsus, sözlerine şöyle devam etti: “2017 yılında açıkladığımız Türkiye’nin Genişlik İyi İşverenleri listesinde düzlük kayran 22 şirkette etkin kadınların yüzde 87’si çalışanlara cinsiyetine bakılmaksınız adil davranıldığı üstüne oydaş. Bu aksiyon yerlerinde çalışan seçkin 5 kadından 4’ü hareket durumunda kendi olabildiğini söylüyor. ‘Burada kendim olabiliyorum ve cila yapmama lazım bulunmayan.’ diyen kadın çalışanların oranı % 82. ‘Başkalarına burada çalıştığımı söylemekten hava duyuyorum.’ diyenlerin oranı ise % 86. 100 kadın çalışandan 72’si yöneticilerin kendilerine kayırıcı namına değer verdiklerini ve onları sadece iş gücü namına görmediklerini rapor ediyor.”

Yaptığı işte medlul bulamayan Y kuşağının iş tahrifat olasılığı 3 tekmil artıyor

Best Workplaces for Millennials araştırmasına ilgilendiren verileri paylaşan Tarsus, yaptığı aha medlul bulamayan Y nesli çalışanlarının takkadak yüzde 29’unun bereketli olabildiğine ilgi çekti: “Araştırı bulguları, bu kuşağın hisse senedi tebdil olasılığının X kuşağına göre 3 kat elan aşkın olduğunu gösteriyor. Araştırmada, çalışanlar arasında eşitliğin sağlanmasında belirleyici ayrımsız amil olan cüret duygusunun Y kuşağını elan fazla etkilediği ortaya artık. Araştırmadan elde edilen bilgilere bakarak, Y nesli için deneyimler, onlara verilen unvanlardan ve sözlerden henüz doyurucu. Bu çocuk, yöneticilerin hisse senedi-yaşam dengesinden evet üstelik yönetimin şeffaflığından meze etmelerini değil, bu değerleri günce faaliyet deneyimlerinde görmeyi talep ediyor. Bu taleplerin karşılandığı aksiyon yerlerinde Y kuşağı, atiklik ve yenilikçilik konularında 8 hatim elan mübarek oluyor.”

Yaptığı aha deme bulamayan Y kuşağının hareket değiştirme olasılığı 3 kat artıyor

Best Workplaces for Millennials araştırmasına ilgilendiren verileri paylaşan Tarsus, yaptığı işte meal bulamayan Y nesli çalışanlarının vakit kaybetmeden yüzdelik 29’unun artağan olabildiğine dikkat çekti: “Araştırı bulguları, bu kuşağın gelişim tahrif olasılığının X kuşağına bakarak 3 mezuniyet daha fazla olduğunu gösteriyor. Araştırmada, çalışanlar ortada eşitliğin sağlanmasında belirleyici benzeri etmen olan atılganlık duygusunun Y kuşağını henüz fazla etkilediği ortaya daha çok. Araştırmadan elde edilen bilgilere bakarak, Y nesli üzere deneyimler, onlara verilen unvanlardan ve sözlerden daha tatminkâr. Bu yavru, yöneticilerin aksiyon-dirim dengesinden ya dahi yönetimin şeffaflığından hezel etmelerini değil, bu değerleri günlük himmet deneyimlerinde görmeyi kâm ediyor. Bu taleplerin karşılandığı aksiyon yerlerinde Y kuşağı, çeviklik ve yenilikçilik konularında 8 tekmil daha verimli oluyor.”

Great Place to Work Karşı:

Great Place To Work Enstitüsü, çekicilik kültürü üzerine uzmanlaşmış, 5 kıtada ve 60’tan aşkın ülkedeki ofisiyle kürsü ayrımı olmadan kül ölçeklerdeki şirketlere dört dörtlük iş yerlerini mensur etmeleri, geliştirmeleri üstüne bindi veren benzeri araştırı ve müşavirlik kurumudur. Great Place to Work, 30 yılı fazla süredir acun çapındaki bildirme dolgunca işverenleri belirlemekte ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. Genişlik İyi İşverenler listeleri, çalıştıran markasının duyurulması ve güçlendirilmesi için şirketler yoluyla tercih edilen ve akseptans görmüş tıpkı araştırmadır. Enstitü’nün herhangi bir yıl 7 bine mail pres ve 16 milyondan fazla çalışanı karışma ettiği analizleri, kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen yer serbest çaplı araştırı olma özelliğini taşımaktadır.

Share: