Kentsel dönüşümde harç ödenmeyecek

Deik Türk Yemen İş Konseyi Başkanı ve Beyttürk Umumi Heyet Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, yurttaşlık üzere ev yatırım zir sınırının 250,000 dolara düşürülmesinin Ekim ayında yabancılara basamak satışında şişman artım getirdiğini rapor etti. Barman, “Yabancıya basamak satışının henüz bile artarak yıllık 10 bilyon dolara ulaşacağını ve 50 bin seviyelerini aşacağını tutum ediyoruz” dedi.
Barman, “Yabancılara konut satışı aylık bazda ilk defa 6 binin üzerine çıkarken, ekim ayında güzeşte yılın tıpkısı dönemine göre yabancılara ev satışı yüzdelik 134,4 artarak 6 bin 276’ya yükseldi.

Iraklılar seçkin zamanki üzere zirveyi bırakmıyor. TUİK verilerine bakarak Teşrinievvel ayında, Irak vatandaşları Türkiye’den 1439 ev satın aldı.

Irak’ı sırasıyla, 557 konut ile İran, 378 basamak ile Kuveyt strateji etti.

Zaman özellikle Haliç ülkeleri oluşmak için Türkiye’nin Ortadoğu’üstelik bilenen sunma nazik hane markalarından biri haline gelen Beyttürk, Yalova ve çevresinde taşınmazlar projeleri üreterek Irak, Ürdün, Suriye, Dubai, BAE, Tren, Bahreyn yahut Lübnan kabilinden çok sayıda haliç ülkesi yoluyla bölük alımında yeğleme ediliyor.

Deik Türk Yemen İş Konseyi Başkanı ve Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, “Bölük satışında anlaşılan bire bir limitin üzerinde emlak satın düz yabancılara TC vatandaşlığı verilmesinin ve henüz bilahare vatandaşlık sınırının 1 milyon dolardan 250 bin dolara indirilmesinin taşınmazlar sektörüne yıpranmamış aynı ivme kazandırdığını Teşrinievvel ayı verilerinde görmüş olduk. Verilere göre, ilk teşrin ayında yabancılara yapılan ev satışları aynı önceki taban bakarak yüzdelik 134.4 artarak 6 bin 276 oldu. Ilk Teşrin ayında Irak vatandaşları Türkiye’den 1439 göz satın aldı.

Gündüz Feneri ülkelerinin Türkiye ile ticaret ve yatırım ayırmak amacıyla çokça istekli olduğunu tıpkı öğün elan görmüş olduk. Türkiye ile Zenci ülkeleri arasındaki ticaret hacmi serencam 14 yılda 5’e katlandı. Arap Birliği ile konuşu ilişkilerini en son düzeye çıkarması Türkiye’nin lehine olacaktır. 2003 yılında 9 milyar dolar olan koy ile ticaretimiz, zaman bakımından 46 milyar dolara daha çok. Bu rakamın 2018 yılında 70 bilyon dolar olacağı öngörülüyor. Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn ve Kuveyt başta atılmak için birçok Fellah ülkesiyle teşrikimesai mevcut Türkiye’ye olan ilgi 15 Temmuz yavaş darbe girişiminden bilahare de çabukluk kesmedi.” Dedi.

Share: