‘Kira öder kabil aile sahibi olma’ rüyası kabusa dönüştü

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Tıpkı eve topluluk olma hayali herkesin hayali olmakla gelişigüzel hele akıbet yüzyılda ihtişam yoluyla üstelik desteklenen benzeri envestisman fırsatı olarak gösteriliyor. “Icar öder kabil ev sahibi kalkışmak” parolasıyla tanıdığımız mortgage, çap tarafından destekleniyor ve bankalar dahi herkesin ev sahibi olabilmesi üzere mali destek, güven sağlıyorlar.

Aşağı geçtiğimiz elli sene içerisinde bu gibi çeşitli imkanlardan faydalanan insanlar eş sahibi olmayı başardılar. Yurt, finans sektörüyle da birleşerek alışılmadık ayrımsız çevre oluşturdu. Fakat bu buut insanların hayat kalitesini yükseltmek şöyle dursun, insanları elan bedbaht oldukları tıpkı soylu erki ortamın meydana gelmesine sebep oluyor.

Economist’mağara verilerine bakarak İngiltere’bile karı fiyatları geçtiğimiz elli yılda %346 kalık durumda. Economist familya fiyatlarının bu kadar yükselmesinde sülale sahipliği mefhumunun artmasını ve mortgage piyasasını desteklemesini gösteriyor. bununla birlikte yeniden benzeri verilere bakarak aile sahipliği hesabına icar kontratları üstünde koruyucu tedbirler almaya odaklanan İsviçre’de sülale fiyatlarındaki yücelme %70 civarında.

Aile fiyatlarının yükselmesi icar fiyatlarının yükselişini da beraberinde getiriyor. Toptan ölçekte mortgage piyasasını destekleyen ülkelerde insanlar kira fiyatlarından rahatsız. Harward Üniversitesinin paylaştığı rapora göre 10.9 milyon Amerikalı gelirlerinin yarısını mortgage evet birlikte icar giderlerine harcıyor. Bloomberg’in haberine bakarak Berlin’dahi 2009 yılından itibaren kira fiyatları yüzdelik elli kalık durumda. Ün Francisco’de 120 bin dolar kazanan aynı ailenin 4 kişilik bire bir eve çıkması türlü değil.

Birlikte icar fiyatlarının artması tek ülkü de değil. Aile sahibi âdem sayısı arttıkça gayrimenkul fiyatları üzerindeki fevk taraflı ruhsal gerilim bile bölüm geçtikçe artıyor. Bu artışın yer yüce sebepleri insanların evlerini güvenecekleri ekonomik düzeyde birisine isticar, semtlerinin nezih kalmalarını mizan ve henüz yüksek rakamlarda dirimlik elde ika istekleri. Ancak bu uzanım özellikle ekonomiye yıpranmamış katılan gençleri dezavantajlı benzeri noktaya çekiyor.

Bussiness Insider’ın haberine göre Amerika’birlikte aile fiyatlarının yüksekliği sebebiyle taze insanlar makine ve karavanları barınacak düzlük yerine buyurmak zorunda kalıyorlar. Anlaşılan ayrımsız iktisadi seviyeye gelinse üstelik tercih edilecek Mortgage kredileri mal sektörüne tehlikeli rüyalarını hatırlatıyor. Amerika’üstelik ve ayrıksı gelişmiş ülkelerde gelişmekte olan ülkelere oranla bağan olan getiri oranları insanları kira adına mortgage’a yönlendiriyor. Lehmann Brothers krizini hatırlayacak olursak Mortgage’ın Mal sektöründe oluşturacağı potansiyel tehditleri üstelik görebiliriz.

Share: